Browse By

Advertising

Daily Archives: January 12, 2019

Конечно стигна решението за безпарицата во Македонија, идеална инвестиција од Германија за сите граѓани на кои им требаат пари(видео)

Во оваа голема економска криза кога секој денар е добро дојден ни треба помош од секого. На интернет се појави видео, каде се гледа како во Германија на најбрз начин се доаѓа до голема заработка. Се зема некое евро , по можност да е евро

Македонија ја откри темната страна на историјата, Кина пак доби слики и снимки од темната страна на Месецот(видео)

И покрај сите непријатности кои и се случија на нашата Македонија, сепак во светот се случуваат и убави работи. Кина објави слики од темната страна на Месецот, кои ги нарави лунарниот ровер и сондата која таму го однесе за што кинеската свемирска агенција прослави уште

ТУРСКИ АРХИВИ ДОКАЖУВААТ: Македонија никогаш не била Грчка!

Архивите на Турција како наследничката на Отоманската Империја располагаат со преголема документација за историската вистина и за Македонија и за Грција. Кај нас тие датотеки речиси воопшто и не се истражуваат. Не располагавме ниту создававме кадар кој знае турски, воопшто пак да чита турски со

Дедото си нашол работа од соништата, да помага на натпреварот за бикини и се гледа дека си работи со голема љубов

Секоја прилика ја користи да ги погали девојките. Некој го забележа стариот волк и го снимаше цело време. Овој дедо дефиниитивно е генијалец конечно си најде работа на тие години во која може да ужива. Секој би сакал да биде како овој дедо , повеќе

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019:Свежа енергија влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци

Од денес Месечината е во Овен, свежа енергија како буица влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци. Времето зад празниците е зад нас, да уживаме во потсетувањата и вредно да работиме на

Ќерката е таа која секогаш ќе ви ја отвори вратата: Поучна приказна што ви ја стопли душата

По свадбата на еден млад брачен пар, на првиот ден од нивниот заеднички живот младенците одлучиле никому да не ја отвораат вратата од нивниот дом, со цел да си посветат повеќе внимание еден на друг. Тој ден направиле договор – не се отвора вратата за

Денеска ja славиме Света Анисија: Сите девојки и жени кои имаат неисполнета желба да направат една работа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 декември. Св. маченичка Анисија. Анисија беше родум од Солун. Потекнуваше од угледен и богат род. Родителите и беа побожни луѓе и добро се погрижија околу нејзиното воспитание; уште од младоста таа многу го засака Бога. Набргу

Само ретки и одбрани ја имаат оваа моќ: 4 отсто од луѓето тука гледаат нешто повеќе од бои, дали сте меѓу нив?

На фотографијта прво што гледате се јаки бои. Меѓутоа, на неа се гледа нешто што може да го забележат помалку луѓе. Имено, само 4 отсто од популацијата всушност може да види дека меѓу боите се кријат и броеви. Повеќето луѓе гледаат само 3 броеви, а

Сите слушнале за Ал Капоне и Лаки Лучијано, но овој човек ја создал мафијата во САД: Владеел сурово, па настрадал како и неговиот идол

Салваторе Маранцано не сонувал дека ќе стане еден мафијаш, а не пак дека ќе ја создаде американската мафија каква што и ден денес ја познаваме. Иако бил далеку помалку познат од познатите гангстери како Ал Капоне, Маранцано сепак оставил длабока трага во светот на криминалот.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Не очекува голема промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерна облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од минус четири до три степени.