fbpx
  • January 12, 2019

Конечно стигна решението за безпарицата во Македонија, идеална инвестиција од Германија за сите граѓани на кои им требаат пари(видео)

Во оваа голема економска криза кога секој денар е добро дојден ни треба помош од секого. На интернет се појави…
  • January 12, 2019

Македонија ја откри темната страна на историјата, Кина пак доби слики и снимки од темната страна на Месецот(видео)

И покрај сите непријатности кои и се случија на нашата Македонија, сепак во светот се случуваат и убави работи. Кина…
  • January 12, 2019

ТУРСКИ АРХИВИ ДОКАЖУВААТ: Македонија никогаш не била Грчка!

Архивите на Турција како наследничката на Отоманската Империја располагаат со преголема документација за историската вистина и за Македонија и за…
  • January 12, 2019

Дедото си нашол работа од соништата, да помага на натпреварот за бикини и се гледа дека си работи со голема љубов

Секоја прилика ја користи да ги погали девојките. Некој го забележа стариот волк и го снимаше цело време. Овој дедо…
  • January 12, 2019

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019:Свежа енергија влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци

Од денес Месечината е во Овен, свежа енергија како буица влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка…
  • January 12, 2019

Ќерката е таа која секогаш ќе ви ја отвори вратата: Поучна приказна што ви ја стопли душата

По свадбата на еден млад брачен пар, на првиот ден од нивниот заеднички живот младенците одлучиле никому да не ја…
  • January 12, 2019

Денеска ja славиме Света Анисија: Сите девојки и жени кои имаат неисполнета желба да направат една работа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 декември. Св. маченичка Анисија. Анисија беше родум од Солун. Потекнуваше од…
  • January 12, 2019

Само ретки и одбрани ја имаат оваа моќ: 4 отсто од луѓето тука гледаат нешто повеќе од бои, дали сте меѓу нив?

На фотографијта прво што гледате се јаки бои. Меѓутоа, на неа се гледа нешто што може да го забележат помалку…
  • January 12, 2019

Сите слушнале за Ал Капоне и Лаки Лучијано, но овој човек ја создал мафијата во САД: Владеел сурово, па настрадал како и неговиот идол

Салваторе Маранцано не сонувал дека ќе стане еден мафијаш, а не пак дека ќе ја создаде американската мафија каква што…
  • January 12, 2019

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Не очекува голема промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерна облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне во западните делови…