Browse By

Advertising

Monthly Archives: February 2019

Жена повикала пожарникари да ѝ ја изгасат душата

Во Уфа, престолнината на руската автономна Република Башкирија, пијана жена се јавила во противпожарната служба и ги повикала пожарникарите за ѝ ја изгаснат „душата што ѝ гори“. Видеото, снимено од пожарникари, се појави и на социјалните мрежи, па жената на која „душата ѝ гори“ доби

Посиромашните луѓе се похумани и посолидарни

Жителите на Мјанмар, која е една од најсиромашните држави во Азија, се најхумани луѓе на целата планета, покажува истражувањето на лондонската фондација „Черити“. Жителите на Мјанмар, иако ни самите немаат доволно, најмногу од сите луѓе на светот даваат дел од своите пари на посиромашните. Тие,

Градоначалникот им плаќа на граѓаните за да дојдат со велосипед на работа

Градот Бари е првиот во Италија кој им плаќа на граѓаните со велосипед за да дојдат на работа, објави списанието ,,Локал”. Градоначалникот на Бари, Антонио Декаро планира двојно да го зголеми бројот на велосипеди во градот оваа година и ќе започне пилот-проект кој ќе трае

Некогаш преземате чудни чекори само да испиете кафе раат(видео)

Некои луѓе се не ,,зависни‘‘ туку кафето им претставува начин на живот. Пради тоа тие сакаат кога го пијат своето кафе никој ад не ги вознемирува и да не им го прекинува тоа задоволство. Кога некој сака да ги прекине тие преземаат разно, разни чекори

ЛЕЛЕ! вакво тверкање на свадба од деверуша не сте виделе! (видео)

Може да кажеме само едно, а тоа е СЕКОЈА ЧЕСТ!!! Во последно време многу популарно е ,,тверкањето со задници‘‘ на жените, а тоа може да се види на многу видеа на социјалните мрежи. Голем дел и од познатите личности тоа го практикуваат на своите концерти

Никогаш немој да излегувате од дома без клуч! се може да ви се случи…(видео)

Многу од нас треба кога излегуваат од дома , па дури и на кратко треба да носиме клуч бидејќи можат да ни се случат разни смешни ситуации. Може да излезете за кратко но ако се затвори вратата ќе треба да викате некој кој живи со

,,Бакшиш‘‘ не е потребен кога гостинката ќе ,,пружи добар поглед‘‘(видео)

Бакшиш обично се дава кога сте задоволни од услугата на некое место кое сте го посетиле или сте престојувале таму. Тоа е израз дека услугата, храната и престојот биле по ваш вкус и сакате да се оддолжите на некој начин. Но во ова видео ситуацијата

Жена му сака да ,,кидне‘‘ на журка, но и фали клучот од врата(видео)

Модерните жени сакаат да излегуваат исто како што сакаат да излегуваат и мажите. И тие исто така сакаат да се забавуваат и да го поминат своето време со другарките во бар, кафана или диско. Но некои мажи поради љубомората или свои лични причини не им

Ова последна снимка од Шабан Шаучич : После овие песни замина во вечноста

Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во сообраќајна несPеќа во Германија, која ја доживеа после настап во клубот Фаринда. Тој настапил со колешката Теа Таировиќ, а после тоа доживеал тешка сообPаќајна несPеќа после која починал. Ова е последна снимка од

Kралот на српската народната музика почина во тешка собраќајна незгода – Шабан Шаулич

Кралот народна музика, Шабан Саулиќ, почина по сериозна сообраќајна несреќа во Германија. Според неофицијални информации, ѕвездата на народната музика во автомобилот била со возачот и кумот, а несреќата се случила во близина на Билефелд, во кој пеел вечерта. Еден од најпознатите пејачи на народната музика