Browse By

Advertising

Daily Archives: February 14, 2019

МАЛИ ДЕЦА ОСТАНАА БЕЗ МАЈКА:Младиот Онур се враќал од испит-денеска неговите колеги кажаа дека го положил

Четиринаесетмина – некои се знаеле меѓу себе, некои си биле странци, загинаа вчера во страшната несpеќа кај село Ласкарци откако авбтобус на компанијата „Дурмо турс“ се преврте и падна во провалија, пренесува Телма. Тројца најмлади загинати се студенти, Онур Садику наредниот месец требало да наполни

НЕ СИТЕ ХЕРОИ НОСАТ НАМЕТКИ: Овие луѓе ја вратија вербата во човештвото

Со повеќе хумани гестови и големо срце овие луѓе се дефинитивно нашите херои кои помогнаа во собраќајната несреќа на патот Скопје-Гостивар, пробавме да ги додадеме сите оние кои имаат големо срце како порака која дефинитивно ќе ви ја врати довербата во човештвото. Од луѓе кои

Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре.

Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..кога пишувам за љубов, мислам за сите луѓе што се возиме во автобусот наречен живот..овој ден е мрачен и тажен но, и секој нареден кога мрзите некого друг кој не ви е во домот,

Не се прави ,,мангуп‘‘ кога има поголеми од тебе…(видео)

Не се прави мангуп, бидејќи ќе се најде некој поголем од тебе, па не ќе знаеш каде да побегнеш. Во ова видео е прикажан еден ,,мангуп‘‘ кој со својата брза и бесна кола вози по патот, но тогаш малку му попречи едно теренско возило и

Љубовта кај овој брачен пар сигурно е навистина голема(видео)

Љубовта непознава граници. Па така е и во овој случај на млад брачен пар. Во ова видео можеме да видиме дека овој млад брачен пар е навистина физички нескладен, односно таа е премногу голема, крупна, а тој слаб. Кога дојде време тој да ја дигне

Дај бре жено остај не да наздравиме по една-две, пет-шеснаесет…(видео)

Жените се закон, но во вистинска смисла. Во ова видео се прикажани двајца другари како сакаат да си направат ,,џезме‘‘ кај едниот од нив дома. Таман се средија и ете ја жена му кај нив да им објасни дека не требало да се прави ,,џезме‘‘.

„Кога го извлековме од урнатините на автобусот, се чувствував како цел свет да го ослободив “

Низа на твитови и статуси за поддршка на луѓето кои беа инволвирани во вчерашната трагична глетка во Гостивар каде што загинаа 14 луѓе овој акаунт на твитер проба да опише целосната ситуација што се случувало еве дел од твитовите : Од дното на душата посакувам

Татко со апел за помош неговиот син е изчезнат, истиот бил во „кобниот“ автобус

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, по што загинаа 14 лица. Таткото на Седат (фото) бил во сите болници, меѓутоа не може да го

Солзите и болката не познаваат вера и нација, бидете силни како што само вие можете

Патувам со „Дурмо Турс“ веќе пет години, со истите добро препознатливи црвени автобуси, речиси секој ден. Шоферите со кои најчесто патувам се прекрасни луѓе и исклучително внимателни, ме гледале секогаш како свое дете. Сме патувале низ пороен дожд, тежок снег и густа магла. Верувам дека

Сушалката за раце во тоалетот може да послужи и за вашето меѓу…(видео)

Кога го гледавме Мистер Бин во тоалет и се смеевме како тој ги суши панталоните на сушалката за раце ни беше многу смешно. Но ете не бил само Мистер Бин и не е ова хумористична серија но сепак оваа девојка убаво ќе не насмее. Таа