Browse By

Advertising

Daily Archives: February 20, 2019

Што мислат твитерџиите за нашите јавни личности ?

Бјанка Мизел, светски позната манекенка која всушност не постои, но нашите јавни личности ја следат нејзината кариера и сакаат да бидат како неа. Екипата на Ексклузив направи анкета во која прашуваше што мислат за оваа непостоечка манекенка, а одговорите ќе ве натераат да се смеете

ЕДЕН ПОИНАКОВ ПОЛИЦАЕЦ: Се грижи за безбедноста на децата, им црта и игра со кукли со нив

Мотото на еден полициски службеник од Вирџинија е: ,,Да се ​​заштити и да служи – а потоа да се игра со кукли”. Полицаецот од полициската станица во Саут Хил, C.B. Флеминг, ги освои симпатиите на сите и доби бројни пофалби откако се појави видео на

Зошто треба да бидеш среќен ако си чаирчанец?

Оваа место во Скопје е високо урбанизирана населба која се наоѓа на левата страна на реката Вардар, на 2 km одалеченост од центарот на градот. Постојат докази дека просторот каде сега се простира населбата бил населен уште пред 7000-8000 години. Чаир се наоѓа во северниот

ВИДЕО ЛУДОРИИ: Убаво е да го фатиш бидермаерот, ама на трезно…

Сите девојки сакаат да го фатат бидермаерот на свадба за да ги фати мајата и потоа да се омажат и тие,а оваа пијана другарка стана хит во светот. Запомнете првин поминете ја свадбата па потоа напијте се или начукајте се како луѓе по свадбата народно

„Легендата“ од Зеница: Имал 49 жени, има 50 деца и 250 внуци… сега ја бара 50-тата да ја ожени (ФОТО)

Тој е вистинска легенда, чија животна приказна е повеќе од интересна и вистински раритет дури и во светски размери. Како и не би бил, кога Таиб Сеферовиќ од Зеница ја бара 50-тата жена за да ја ожени! „На 11 години се оженив за прв пат.

(ФОТО) Практичен приказ: Што сака политичарот да му пренесе на народот…

Фејсбук страната Приказни од булеварот сподели многу интересна ситуација… Не е познато кој е господинот кој држи говор ниту каде се случува ова, но пораката ја раскажуваат две кучиња кои си имаат апсолутно своја работа но не избрале ниту место ниту време…

Приказната за милионерот и 15те фунти паркинг

Mindsetofamilionaire Г-дин Синг влегува во банка во Лондон и го бара службеникот задолжен за кредити. Тој вели дека мора да оди во Европа да работи две недели и треба да позајми 5000 фунти од банката. Банкарскиот службеник вели дека на банката ќе и треба некаква

УРНЕБЕСНА – АНКЕТА: Нашите јавни личности и се восхитуваат на манекенка која не постои! (ВИДЕО)

Бјанка Мизел, светски позната манекенка која всушност не постои, но нашите јавни личности ја следат нејзината кариера и сакаат да бидат како неа. Екипата на Ексклузив направи анкета во која прашуваше што мислат за оваа непостоечка манекенка, а одговорите ќе ве натераат да се смеете

Го ,,размонтираа‘‘ полициското возило додека око ти трепне-за секунда(видео)

Безбедносните камери вршат голема работа, посебно кога некој е многу брз, вешт, умешен и префриган со своите ,,лесни прасти‘‘. Ако не се тие нема да знаеме што станало за секунда или за многу кратко време. Така е и со ова видео, снимено од безбедносната каера

Во оваа игра не се знае кој, кого ,,мести‘‘(видео)

Луѓето од досада или пак од забава, да им помине времето измислуваат нај различни друштвени игри. Така е и со оваа игра која ја играат овие луѓе, најверојатно, блиски пријатели кои меѓу себе добро се познаваат и еден на друг си прават шеги, другаруваат и