Browse By

Advertising

Daily Archives: February 22, 2019

За инат на бившата ќе го одиграш најдоброто танго и со оваа ,,буцка‘‘(видео)

По големата љубов на еден пар и сите убави нешта кои им се случиле во текот на нивното време, следува голема ,,љубомора‘‘ и инат кога тие ќе се разделат. По разделбата некогаш тие че тргнат по различни патишта но ако се сретнат може тоа да

Во Ѓорче Петров решија сами да се бранат од киднаперите!

После инцединтот во Скопската населба Шутка приказната продолжува во скопската населба Даме Груев. Жител на населбата за Вечер раскажува дека во Ромското маало во населбата Даме Груев владее тензија бидејќи веднаш после инцидентот во Шуто Оризари од нивни роднини добиле дојава дека следна мета на

Изгореници и пепел од цела заштеда. Кичевчанец моли за помош поради пожар во својот дом (ГАЛЕРИЈА)

Денес бевме во посета на несреќното семејство Мечановски на кои пред неколку дена им се случи пожар во својот дом, па огнената стихија го однесе во неповрат целиот дом, инвентар и заштедата која работеле со децении. Несреќниот настан се случил многу брзо, така што младиот

Мајката на исчезнатото момче организира протест : „Ги повикувам сите граѓани кои живеат во страв за својата безбедност“

Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од 16.30 часот, пред собранието. Во разговор за ,,Фокус” таа открива дека е разочарана од потрагата по нејзиниот син, која до сега

Еве во чии раце завршија наградите на „Златна Бубамара на популарноста“

Најновото издание на „Златна Бубамара на популарноста“ сосем очекувано помина со смеа, хумор, музички настапи, а сè разбира и со многу емоции.За време на синоќешната манифестација, која се одржа под мотото „ДА СЕ ПРЕДАДЕМЕ на музика, забава и смеење!“, 28 награди им беа доделени на

СРЕДЕ БЕЛ ДЕН: С█кс на кровот на ГТЦ (Фото)

Од како вчера, град Скопе,презентираше неколку фотографии за идејното решение за кровот на ГТЦ,повторно се актуелизираше една ретро фотка од покривот на најстариот трговски центар во Скопје.Иделно место за релаксација каде што нема никој има пријатна атмосфера посебно за јавен секс идеално место.Ова не е

„Ова е веќе алармантно! Затоа очите 5 банки додека ситуацијава не се смири“

Последниве месеци има исчезнато многу луѓе. Тоа никад се нема случено во Македонија, и е прилично алармантно. Зашто? ИЗЈАВИ ОД ГРАЃАНИ И КАДЕ ДА ПАЗИТЕ: – Една граѓанка изјави дека кај Вили на Партизанска, некој човек се туфкал во место и и’ побарал мобилен на

Њуз интервју : Што мислат мигрантите за Македонија ?

Дефинитивно едно од појаките видеа деновиве кои вртат по социјалните мрежи интересно е што се буди некако креативноста за вакви работи во Македонија.Некој од коментарите се дека ова е некоја реплика на Хрватски портал но тоа не ни толку битно,реалната приказна е дека младите си

Креативноста нема граници, од ,,салфетка направи машки …‘‘(видео)

Креативноста и имагинацијата на луѓето нема граници. Таа може да се искаже на сите полиња од уметност, спорт, наука, во се. Креативните луѓе со својата способност можат да направат,,буквално од ништо, нешто‘‘ со што нас ќе не воодушеват и ќе останеме без зборови. Па така

Највпечатливите 10 имитации на Џим Кери на познати личности(видео)

Еден од најпознатите комичари на денешнината Џим Кери, кој позади себе има голем број филмови и улоги, а кој е познат како добар имитатор. Во ова видео се прикажани неговите десет највпечатливи имитации на познати личности од шоу бизнисот. Па така во текот на годините