fbpx
  • February 23, 2019

„Модерна љубов“ и голема журка за враќање на Суперхикс(видео)

Една од најпознатите поп-рок групи на нашиве простори Суперхикс, кој зад себе имаат голем број албуми и хитови со нова…
  • February 23, 2019

Сити мол ги укина 60 минути бесплатен паркинг

Ве известуваме дека СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, воведува нов режим во однос на паркингот. Работното време на паркингот од 08 до…
  • February 23, 2019

Излези од возилото да ти ги ,,прочитам правата‘‘(видео)

При возење на возило често не допираат претставниците на органите за безбедност со цел вршење на контрола. Многу од возачите…
  • February 23, 2019

На една свадба ,,Кралот‘‘ на народната музика Шабан Шаулиќ доби златна круна(видео)

Најголемата ѕвезда на народната музика на просторите на поранешна Југославија, Шабан Шаулиќ, кој прв продаде сингл плоча во милион примероци…
  • February 23, 2019

Кој ,,Цар‘‘ е дедово ! Бабата го ,,фати‘‘ со четири згодни женски во кревет!(видео)

Како одминува времето , брачните другари се помалку си ги обавуваат своите брачни обврски. Некогаш тоа е поради тоа што…
  • February 22, 2019

За инат на бившата ќе го одиграш најдоброто танго и со оваа ,,буцка‘‘(видео)

По големата љубов на еден пар и сите убави нешта кои им се случиле во текот на нивното време, следува…
  • February 22, 2019

Во Ѓорче Петров решија сами да се бранат од киднаперите!

После инцединтот во Скопската населба Шутка приказната продолжува во скопската населба Даме Груев. Жител на населбата за Вечер раскажува дека…
  • February 22, 2019

Изгореници и пепел од цела заштеда. Кичевчанец моли за помош поради пожар во својот дом (ГАЛЕРИЈА)

Денес бевме во посета на несреќното семејство Мечановски на кои пред неколку дена им се случи пожар во својот дом,…
  • February 22, 2019

Мајката на исчезнатото момче организира протест : „Ги повикувам сите граѓани кои живеат во страв за својата безбедност“

Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти…
  • February 22, 2019

Еве во чии раце завршија наградите на „Златна Бубамара на популарноста“

Најновото издание на „Златна Бубамара на популарноста“ сосем очекувано помина со смеа, хумор, музички настапи, а сè разбира и со…