Browse By

Advertising

Monthly Archives: March 2019

Се роди најголемото бебе во Македонија (ФОТО)

На скопската Клиника за гинекологија и акушерство во изминатиот месец се родило најголемото бебе во државата.Иако во нашата држава наталитетот е со мал процент, сепак има и убави вести на кои сите можеме да бидеме среќни. Здравото машко бебе е тешко 5.700 грама и долго

Забавата е кај ловџиите! (видео)

Има многу луѓе што знаат да се забавуваат. Тие тоа го прават во било кое време и на било кое место, па поради тоа и животот им е убав , а и посреќен. Ловџиите се луѓе кои се дружат и тоа е еден спорт кој

Таа игра јако , но возачот не ја следи!(видео)

Забавата не знае за место и време. Кога си добро расположен , а има и добра музика , односно публика која те следи што правиш ти, тогаш тоа е вистинско време за забава. Па така оваа жена која е качен на задниот дел од возилото

Навивач го погоди Ѓоковиќ со топка во глава, ова е неговата реакција(видео)

Интересен момент при контактот на Новак Ѓоковиќ со фановите на турнирот во Индијан Велс. Не секогаш давањето автограми оди според плановите. Откако тој го совлада Бјорн Фратанџело од Америка со 2-0 во сетови, односно 7-6 и 6-2 делеше автограми на големи тенсиски топки кои фановите

Искусен коцкар (ВИДЕО)

Имаше една игра порано се играше на Камени мост, мислам дека се викаше ‘миш бели, среќу дели’. Еден човек со неколку кутии од ќибрит криеше топче, ако го погодиш топчето ќе добиеш одредена сума на пари. Еве најдовме еден тип кој искусно знае каде се

Некој не си поминал баш убаво на 8ми март (ВИДЕО)

Во источните земји, празникот уште поодамна стана ден кога се искажува почитта за мајките, сопругите, сестрите, бабите и сите други жени во општеството. Во западните земји, 8. Март се одбележува со протести на жените, со барања за целосно изедначување на сите членови на општеството, без

Што има овој дечко под пешкирот (видео)

ХАХАХАХА! На нет ќе сретнете многу интересни и смешни видеа, не и ова видео е едно од посмешните кое ќе ви го разубави денот. Секогаш ќе се најде некој човек кој е по шегата и ќе најде начин како да ви го разубави денот. Така

Како успеа оваа да ја крене цела вреќа , нека ја носи (видео)

Сигурносните камери се направени и измислени со цел да се заштитат сопствениците од кражби и несакани ситуации. Сепак постојат луѓе кои и покрај нив преземаат активности од кои сопствениците се бранат, односно тие ,,крадат‘‘. Во ова видео е прикажано како едни жени доаѓаат во дуќанот

Прекрасно иновативен, жежок танц (видео)

Танцот односно играта е еден од начините нив времето , а и денеска кога со своето играње го привлекуваме и даваме знаци на привлекување кон оној кој ни се допаѓа. Па така низ годините се развиле движења кои го земаат здивот, а и ги привлекуваат

Девојката го изненади како никогаш до сега (видео)

На нет се појавуваат разно разни видеа(местенки) каде девојката или дечкото си прават шеги еден на друг. Понекогаш тие шеги навистина не смеат , а понекогаш се ,,непријатни за гледање‘‘. Но сепак ова е еден моден тренд кој зафаќа се поголем замав. Ова тие го