Browse By

Advertising

Daily Archives: March 1, 2019

Ова место во Скопје ќе ви навратат многу спомени (фото)

Ноќниот живот во Скопје во минатото бил доста разновиден. Имало многу кафулиња и дискотеки кои работеле со полна пареа и биле познати меѓу младината во тоа време. Една од најпознатите дискотеки во 80-те била Малибу позната како Огниште. -Прекрасно место, многу, љубов и другарство. Овде

Секојдневно читање на оваа молитва повикува вистински чуда во вашиот живот

Секојдневното читањето на оваа молитва ќе предизвика во вашиот живот да се случуваат вистински чуда. Нејзиниот ефект е многу силен и секогаш работи. Резултатите се изненадувачки – прекрасни настани, кои дури и не сте можеле да ги замислите. Оние кои ја читаат оваа молитва велат

Сара се врати дома жива и здрава! Огромна благодарност до сите…

Семејството на 15-годишната Сара Настеска, преку писмо до јавноста информираат дека Сара се врати во Охрид и испраќаат огромна благодарност до сите за помошта. Писмото го пренесуваме во целост. Почитувани, Охрид победи, Сара се врати дома жива и здрава! Почитувани, познати и непознати, ЛУЃЕ во

Сузана Гавазова меша ли меша (ВИДЕО)

Една од најпознатите македонски фолк естрадни уметнички Сузана Гавазова на видео објавено на социјалните мрежи се гледа како ја вжештува атмосверата на една од забавите. Според коментарите од видеото сметаме дека се работи за забава во нашата дијаспора. Сузана Гавазова покрај тоа што важи за

Толку е лоша што и музичарот и се пресмеа (ВИДЕО)

Сме виделе се и сешто на малите екрани, постојат секакви музичари и пеачи. Некои талентирани, а некои со преголема желба за успех и слава. Има и такви кои пеат се и сешто само за пари, па имаме пропаднати рокери во турбо фолк итн. Оваа пеачка

Вашите стари компиутери имаат злато, еве каде се наоѓа (ВИДЕО)

Старите компиутери кој повеќе не ни се потребни и сметаме дека се крш во суштина во нив содржат цело богатство од злато. Во западните земји постојат компании кој ги собираат за нас овие кршови и од нив заработуваат цело богатство. На youtube најдовме едно видео

Најсмешните моменти на Талат од Тетоо (ВИДЕО)

Кога во најава е 4 тата сезона од најгледаната македонска серија во моментов Преспав одлучивме да ве насмееме со еден од најкомичните ликови во серијата. Сите добро го познавате Талат од Тетоо, поточно Талат од Џепчиште. Актер со посебна смила за хумор кој глуми како

Слаткар и 2Бона „уапсени“ поради кражба на дијаманти (Видео)

Новата песна на Слаткар и 2Бона е дефинитивно нешто што доаѓа од друг континент и звучи доста интересно. Слаткар како и секогаш има некоја финеса која буквално „останува во глава“, но 2Бона на песнава дефинтивно се надминале со нивниот перформанс. Една од подобрите песни иако

Малиов прави видео предизвик со ,,дали е поцврста главата или даската‘‘(видео)

Големи предизвици се вртат на нет, односно луѓето измислуваат нај различни начини да дојдат до слава и популарност. Па така еден од полесните начини е и видео предизвикот, на кој треба да одговорат други гледачи на видеото. Но не секогаш тоа излегува како што го

Овој ,,малиов‘‘ е закон , ја остави чантата го ,,облече столчето‘‘(видео)

Голем број на ученици, а посебно тие од помала возраст кога одат на училиште им се спие. Тоа се случува кога децата се рано станати, а претходната ноќ покасно легнале да спијат. Со големиот број на часови и активности кои ги имаат на училиште тие