fbpx
  • March 2, 2019

,,Вардар е во срцето, Доналд Трамп може да почека‘‘(фото)

Почнувајќи на 27-ми февруари па сѐ до 2-ри март, во Вашингтон се одржува најголемиот конзервативен настан во светот, CPAC 2019,…
  • March 2, 2019

„Ако згрешам нека изгорам“, Антониа Гиговска ги воодушеви сите (ВИДЕО)

„Како пее оваа малечка“!, „Македонската музика е прекрасна“! Вака коментираа пејачите од жирито уште пред да заврпи настапот на нашата…
  • March 2, 2019

Местенка, полицијата сака да ги казни за предолго туширање (ВИДЕО)

Еден од најпознатите влогери на youtube со нов трик. Луѓето после капење во морето сакаат да се истушираат за да…
  • March 2, 2019

Смешни моменти со Талат втор дел (ВИДЕО)

Еден од најдобрите млади актери во моментот во Македонија, Талат од добро познатата серија Преспав ви го претставуваме со ново…
  • March 2, 2019

Македонци зезаат странец пред лифт (ВИДЕО к-15)

Извонреден скеч на легендарните к-15. Цацко и Тошо зезаат странец пред лифт, човекот е мајстор и познава неколку јазици, но…
  • March 2, 2019

Насмевнете се до солза – Снеже ја видела ќерката на Мара во 3 по полноќ (ВИДЕО)

Неверојатните и популарните битолчани Солза и Смеа снимија одлично видео. ВО ова видео ќе погледнете како Снеже и гледа на…
  • March 2, 2019

Сакате да заштедите од електрична енергија? Еве како да изберете добра ЛЕД сијаличка! (ВИДЕО)

Сите живееме во време каде што на секој начин гледаме да заштедиме некој денар повеќе што би го искористиле за…
  • March 2, 2019

Кражба во Црква во Тетовско

Засега непознати сторители одзеле околу 2.000 денари од црквата „Свети Атанасиј“ во тетовското село Радиовце, информира СВР Тетово. Според полицијата,…
  • March 2, 2019

Бидете достоинствен пример на вашето дете , а не ,,сноб‘‘(видео)

Да се биде родител е голема чест но и голема обврска. Во денешно време кога се е достапно и на…
  • March 2, 2019

Му ја ,,упропастија‘‘ цела колекција што ја собирал 30 години(видео)

Колекционерите се големи многу трпеливи и упорни луѓе, кои сакаат да го зачуваат вредното за наредните генерации. Има разно, разни…