Browse By

Advertising

Daily Archives: March 2, 2019

,,Вардар е во срцето, Доналд Трамп може да почека‘‘(фото)

Почнувајќи на 27-ми февруари па сѐ до 2-ри март, во Вашингтон се одржува најголемиот конзервативен настан во светот, CPAC 2019, организиран од Американската Конзервативна Унија. За прв пат, официјална македонска делегација учествува како партнер и спонзор на самиот настан преку тимот на АКРЕ (Алијансата на

„Ако згрешам нека изгорам“, Антониа Гиговска ги воодушеви сите (ВИДЕО)

„Како пее оваа малечка“!, „Македонската музика е прекрасна“! Вака коментираа пејачите од жирито уште пред да заврпи настапот на нашата Антониа Гиогвска во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкови ѕвездички“. Овојпат, младата скопјанка ја избра верзијата на Каролина Гочева на песната „Ако згрешам нека изгорам“.

Местенка, полицијата сака да ги казни за предолго туширање (ВИДЕО)

Еден од најпознатите влогери на youtube со нов трик. Луѓето после капење во морето сакаат да се истушираат за да ја симнат солта од своето тело. Но кога се тушираат доаѓа мангуп кој цело време им става шампон, па никако неможат да завршат со туширањето.

Смешни моменти со Талат втор дел (ВИДЕО)

Еден од најдобрите млади актери во моментот во Македонија, Талат од добро познатата серија Преспав ви го претставуваме со ново продолжение од неговите најсмешни моменти во серијата. Мора да признаеме дека Талат стана најкомичниот актер во моментов. Неговиот начин на глума, а посебно тетовскиот дијалект

Македонци зезаат странец пред лифт (ВИДЕО к-15)

Извонреден скеч на легендарните к-15. Цацко и Тошо зезаат странец пред лифт, човекот е мајстор и познава неколку јазици, но Цацко и Тошо никако неможат да го разберат Тошо му вели на Цацко, знаеш добро е да научиме некој јазик срамота е вака. Цацко на

Насмевнете се до солза – Снеже ја видела ќерката на Мара во 3 по полноќ (ВИДЕО)

Неверојатните и популарните битолчани Солза и Смеа снимија одлично видео. ВО ова видео ќе погледнете како Снеже и гледа на Мара и предвидува секакви работи, но и кажува дека ја видела и ќерката на Мара, но и треба и Стево да и помогне околу дрвата.

Сакате да заштедите од електрична енергија? Еве како да изберете добра ЛЕД сијаличка! (ВИДЕО)

Сите живееме во време каде што на секој начин гледаме да заштедиме некој денар повеќе што би го искористиле за нешто друго. Едно од главните прашања е како да заштедиме електрична енергија. Еве еден од начините Лед Сијаличките трошат многу помалку од нормалните сијалици. Погледнете

Кражба во Црква во Тетовско

Засега непознати сторители одзеле околу 2.000 денари од црквата „Свети Атанасиј“ во тетовското село Радиовце, информира СВР Тетово. Според полицијата, кражбата е пријавена вчера од страна на Т.М.(67) од Радиовце. Т.М. навел дека непознатите сторители ноќта помеѓу среда и четврток насилно ја отвориле влезната маса

Бидете достоинствен пример на вашето дете , а не ,,сноб‘‘(видео)

Да се биде родител е голема чест но и голема обврска. Во денешно време кога се е достапно и на дофат на луѓето, а и на децата треба многу да се внимава. Родителите, односно мајката и таткото се носители на грижата и воспитувањето на своите

Му ја ,,упропастија‘‘ цела колекција што ја собирал 30 години(видео)

Колекционерите се големи многу трпеливи и упорни луѓе, кои сакаат да го зачуваат вредното за наредните генерации. Има разно, разни колекционери кои собираат најразлични видови на предмети, слики, монети и многу други работи. Овој колекционер собирал керамички чаши и тоа повеќе од триесет години. Поради