Browse By

Advertising

Daily Archives: March 3, 2019

Неподвижни прооделе, слепи прогледале, неми прозбореле: Водата од овој манастир прави чуда

Чудотворната вода на манастирот Ѓунис во нишката епархија, прави чуда. Со неа немите прозборуваат, неподвижните проодуваат. Легендата со настанувањето на манастирот познат по чудата се поврзува со дамнешните времиња и појавувањето на Мајката божја и изворот на местото каде е манастирот. Богородица прикажала 13-годишно девојче

МВР ги повикува граѓаните да подигнат потврди со новото име Република Северна Македонија

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека до целосната промена на сите документи, почна со издавање потврди на граѓаните за документите што порано се издадени од министерството кои не го содржат новото име на државата “Република Северна Македонија”. Со овие потврди се валидизира важноста

Македонецот на кој Карлеуша е горда: Уште една одлична изведба на Мартинијан (ВИДЕО)

Прекрасната песна „Километри“ на Влатко Лозаноски беше изборот со кој Мартинијан настапи оваа недела на Ѕвездите на Гранд. Очекувано, песната ја испеа одлично и со многу емоции, што предизвика воодушевување кај публиката. Најмногу коментари даваше Јелена Карлеуша која во ова натпреварување е негов ментор. Настапот

Ќе се купува нов владин авион?

Поранешниот пилот со огромно искуство зад себе Кирил Каевски денеска за Телма изјави дека владиниот авион е безбедносно сигурен и нема причина од овој аспект да се купува нов ВИП-воздухоплов. -Во смисла на безбедност нема потреба да се купува нов бидејќи, бидејќи контролно е цеосно

Калиопи: На оној кој му пречи тоа, тој не е за „Евровизија“

Во финалето на фестивалот „Беовизија“, Србија вечерва ќе го избере својот претставник на „Евровизија 2019“. Српските новинари го искористија присуството на Калиопи во Белград, за да ја прашаат за нејзиното искуство на европскиот фестивал. Според новинарката, пејачите на „Евровизија“ најчесто се жалеле дека учеството е

Какви љубоморџивки се девојките за малку ќутече (ВИДЕО)

Една од најпопуларните скриени камери во Бразил, снимаат видеа со провокативни девојки кој замолуваат момчиња да им помогнат кога се заедно со нивните сопруги или пак љубовници. Реакциите покажуваат колку се љубоморни девојките, како веднаш се нафрлаат кон дамата која е главниот актер во скриената

Ова го има само во Америка (ВИДЕО)

Добро познато е дека американската армија е најдобрата во светот. Обуката, опремата, дисциплината го прават своето. Наидовме на едно интересно видео со американските гардисти кој прават презентација во Вашингтон. Гардистите едноставно оваа показна презентација ја прават толку перфектно што ќе помислите дека не се обични

Талат може школо секогаш да заврши, ама работа неможе да најде (ВИДЕО)

Ви пуштаме уште едно видео од серијалот на најсмешните моменти со Талат од Преспав. Во ова видео кое го најдовме на youtube се издвоени само најсмешните инсерти од серијата Преспав во која глуми актерот Талат. Талат со неговиот тетовски акцент и хумор ја освои македонската

Што се нема по светот (ВИДЕО)

Денешната технологија дозволува буквално секој момент да биде снимен. Порано чекавме емисии како Џери Спрингер, Бам Маргера, Џекесс и слично за да ги видиме овие моменти. Денес на интернет тие се секојдневие. Клиповите со ваква содржина се едни од најпопуларните на социјалните мрежи. Погледнете го

Не го пропуштајте ова, ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Нашата мисија е секој ден да наоѓаме смешни видеа, клипови, фотографии за да ја освоиме вашата насмевка. Мислам дека денес ова видео ќе го постигне тој ефект. Се работи за најдобрата скриена камера на светот, 10 минути кои ќе ве насмеат до солзи. Едноставно не