Browse By

Advertising

Daily Archives: March 4, 2019

Еве колку пари ќе ќарите од државата после 1 јули

Од 1 јули стартува концептот за повраток на ДДВ, односно од секоја издадена фискална сметка секој граѓанин ќе има 15 отсто повраток на средствата. Проекцијата е дека најмалку 150 милиони евра годишно ќе се вратат назад кај граѓаните. Ова е само почеток на економските мерки,

Ако сакате некого, сакајте го со цело срце или пуштете го да си оди

Кога сакате некоја личност, сакајте ја со целото свое срце, и без услови. Ќе дојдат денови кога тие ќе ве вадат од такт, сепак сетете се дека ги сакате. Сакајте ги без страв од иднината и последиците. Пречекајте ја љубовта со отворени раце и заблагодарете

Диета на Жан Митрев: Ослабете 15 килограми за 19 дена

Кога температурите ќе скокнат, гардеробата мора да биде минимална, ако на тоа се додаде и дека ќе сакате да изгледате убаво на плажа, време е да се ослободите од килограмите кои добивте периодов. Оваа диете ја препорачуваат докторите. ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА (од болница-Кардиологија) Доручекот

Грчев: Споменикот на Мајка Тереза е гротеска треба да се урне, а не да се пренамени!

Скулптуралната композиција Мајка Тереза висока 32 метри требаше да биде донација од контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој, кој заедно со Груевски го најави проектот. Поради неговото апсење во Индија за проневера на данок, проектот го презеде Владата на поранешниот премиер, и реализацијата започна во 2015,

Купил стан на 35 години, без позајмици, кредити и наследство…

„Кога ќе им кажам на луѓето, дека во 35-тата година од животот купив сопствен стан, со свои пари, без кредити, позајмици или наследство, не ми веруваат…“, вели Никола кој ја раскажува приказната за тоа како стигнал до сопствена недвижнина за која штедел целиот свој живот.

Млад полициски академец згрижил 34 кучиња скитници во својот двор

Дури 34 улични кучиња, поголемиот дел со некаков хендикеп предизвикан од суровоста на луѓето, веќе пет години ја уживаат комплетната грижа и љубов на младиот дипломиран, но невработен полициски академец, Влатко Заткоски од Кривогаштани. Тој, разочаран од негрижата на институциите, а поттикнат од силната љубов

И за Гугл веќе „МРТ“ е „СМРТ“ (ФОТО)

Македонската Радио Телевизија (МРТ) стана Северна Македонска Радио Телевизија (СМРТ), а Македонскиот Народен Театар, Северно Македонски Народен театар- засега само на мапите од светскиот пребарувач број 1, Гугл, но овој потег го отвори прашањето што ќе биде со институциите кои во своето име ја имаат

Слушнете ја српската евровизиска песна: аранжирана од Дарко Димитров(видео)

Србија на овогодинешното 64. издание на „Евровизија“, која ќе се одржи на 14 мај во Тел Авив, Израел ќе ја претставува 25-годишната Невена Божовиќ. Таа победи на фестивалот „Беовизија“ со авторската песна „Круна“, за која аранжманот го направи Дарко Димитров. Победничката песна таа ја посвети

,,Дали проклетството продолжува: Ремзи даде гол, почина уште една славна личност- еве која ‘‘ (ФОТО)

,,Да не си во кожа на фудбалерот на Арсенал. Проклетството на Арон Ремзи продолжува, тој даде гол и почина уште една голема ѕвезда, овој пат се работи за членот на Продиџи, Кит Флинт. Не му е лесно на играчот од средниот ред на Арсенал, Арон

Љубовта кај децата е искрена, како и другарството ова е доказ за тоа(видео)

Децата се најголемото богатство. Кај нив нема ,,малверзации, проневери‘‘ , тие искрено чувствуваат и ги покажуваат сите свои чувства, независно дали е тоа љубов, среќа, радост… Така е и со ова видео каде се покажува на дело какви се чувствата на децата кон своите другарчиња,