Browse By

Advertising

Daily Archives: March 5, 2019

50 евра на заем (виц)

Оди еден човек кај негов должник да си ги бара парите: –Ќе можеш ли да ми вратиш 50-те евра кои ги зеде од мене лани? Должникот вади еден тефтер: –Гледај тука, пријателе. На овој му должам 1.000 евра, на вториот 800, на третиот 600… Ти

Девојката беше на обична козметичка процедура, но дојде нејзиниот дечко

Наидовме на едно многу интересно видео кое можеби ќе ви се допадне и на вас. Денес на социјалните медиуми можеме да најдеме се и сешто па и вакви несекојдневни видеа. Погледнете од следнава приказна за што станува збор во видеото. Нејзе можеби ова и личи

Случка која го насмеа интернетот: Клекнал пред девојката да ја запроси, а потоа нејзиниот татко “упропастил” сè

Кога еден пар ќе се одлучи да има заедничка иднина, важно е и нивните семејства да се сложат со тоа. Но, што доколку таткото на девојката никако не може да го поднесе идниот младоженец? Кога Леви Блис одлучил да ја запроси својата девојка Алисон Барон,

Јелена и Душко ја делат истата тага, болка и судбина, фудбалерот знае како и е на жена му

Пејачката Јелена Карлеуша остана без мајка и Дивна Карлеуша, која пред два дена за жал не напушти после долга борба со тешката болест. Јелена откако ја слушна веста е во лоша состојба, под дејство на лекови, лелека и плаче по мајка и. Нејзиниот сопруг Душко

Братот и сестрата – најсилна поддршка во животот

Нивниот однос поминува низ разни фази – од игнорирање и ривалство во детството до најсилна поддршка во зрелите години Во детството најчесто се како „куче и маче“, но нивната љубов и тогаш е силна и нежна. Различна од сите други. Братот и сестрата се сакаат

Видео кое ќе ви ги отвори очите, точиме бензин или воздух!?

На facebook каналот од tetovasot најдовме видео како некој човек точи гориво, во суштина не точи гориво од пумпата излегува само некаков вид пареа, но бројчаникот монетаризира исто како да сте ставиле бензин. Не знаеме ова видео дали е снимено во Македонија или на друго

Владата со список од новите имиња на државните институции

Владата на Република Северна Македонија на својата 124 седница, на предлог на Меѓуресорска работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во резолуциите 817 (1993) и 845 (1993) на Советот за безбедност на Обединетите нации, за престанување на важноста

,,Маж уа*сен со рекордни 4,46 промили алко*ол во крвта‘‘

,,Во босанскиот град Зворник викендов е уа*сен пешак кој имал 4,46 промили алко*ол во крвта. Локалната полиција соопшти дека 69-годишниот маж е задржан во станица сѐ до негово отрезнување. – Се препорачува и пешаците да не се движат по коловоз под дејство на алко*ол, поради

Ова младо момче е новата музичка надеж ! Нашиот Дамјан со одличен настап на „Ѕвездите на Гранд“(ВИДЕО)

Во новата емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапи шеснесетгодишниот скопјанец Дамјан Димевски. Со песните „Плавуша“ од Кичо Слабинац и „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески 16-годишниот Дамјан му остави одличен впечаток го импресионираше жирито и предизвика позитивни коментари и воодушевување.

Анкета: Само осум проценти од Македонците би останале во државата

Поразителни 83,7 отсто од испитаниците би си заминале од Македонија кога би имале шанса. Ова се резултатите од анкетата под наслов „Кога би можеле, дали би заминале од Македонија“ што Факултети.мк ја објави пред две недели. На прашалникот анонимно одговорија вкупно 1.474 читатели. Интересен е