Browse By

Advertising

Daily Archives: March 6, 2019

Омилено место за одмор му е родниот Охрид! Осман уште еднаш ја покажа љубовта кон Македонија!(видео)

Џеди Осман, кој со македонското знаме на патиките настапи на олстар викендот во НБА неодамна, во сопствена видео презентација уште еднаш покажа љубов кон родната земја Македонија. Играчот на Кливленд кавалирс дури и ќе проговори на македонски, како еден од четирите јазици што ги зборува

Казна од 750 евра-на мајка со шест деца, која возела 90 км/час но и со синот на покрив (видео)

Видео од автомобил кое вози со брзина од околу 90 км/ч, но и дете на покривот, ги разбранува социјалните мрежи. Настанот заврши со парична казна и одземање на возачката дозвола за три месеци на несериозната мајка. Инцидентот се случи во австралискиот град Перт, а за

Нова ,,др*га на пазарот, ЗО*БИ‘‘! (видео)

Младите луѓе во своето слободно време сакаат да се опуштат и забавуваат, па неретко и запаѓаат во големи искушенија. Во денешно време може да се набават разни производи бидејќи се е достапно. Кога младите излегуваат сакаат да си поминат убаво и незаборавно, а сакаат и

Е што време дојде! Професориве на ,,мака се ставени‘‘!(видео)

Образованието, односно школството е еден од најбитните фактори во едно цивилизирано општество. Додека пак професорите, наставниците и учителите се главните спроведувачи на овој систем и едни од најпочитуваните личности во средината. Тие со својот углед, знаење и вештини му ја покажуваат иднината на младиот човек.Без

На пренос во живо се ,,појави Гарг*мел‘‘(видео)

Има голем број на емисии кои одат во живо и таму однапред планираното сценарио понекогаш не се реализира како што се посакува, излегуваат некои ,,непредвидени ситуации‘‘. Најчесто на преносите во живо одат настани кои се пренесуваат во вестите на ТВ екраните. Моногу често при вршење

,,Прекрасно тветкање на девојка со хеланки‘‘! Ќе ве маѓепса! (видео)

Убави девојки на социјалните мрежи ги споделуваат нивните прово*ативни видеа кои собираат голем број на гледаност. Кога девојката е убава таа мами погледи , а во случајов со видеово таа собира голем број на гледаност. Во изминативе години се попопуларно е т.н ,,тветкање‘‘ на девојките

Холандскиот премиер се ,,фати за џогер‘‘, една друга димензија на култура(видео)

Политиката е секаде, во сите пори на нашето општество. Ние се будиме и заспиваме со политика, а политичарите се главни ,,фаци и ѕвезди‘‘ во нашата мала земја. Ги има насекаде , на секој ТВ канал и секоја емисија, тие се нашиот џет-сет. Но мора да