Browse By

Advertising

Daily Archives: March 11, 2019

Се роди најголемото бебе во Македонија (ФОТО)

На скопската Клиника за гинекологија и акушерство во изминатиот месец се родило најголемото бебе во државата.Иако во нашата држава наталитетот е со мал процент, сепак има и убави вести на кои сите можеме да бидеме среќни. Здравото машко бебе е тешко 5.700 грама и долго

Забавата е кај ловџиите! (видео)

Има многу луѓе што знаат да се забавуваат. Тие тоа го прават во било кое време и на било кое место, па поради тоа и животот им е убав , а и посреќен. Ловџиите се луѓе кои се дружат и тоа е еден спорт кој

Таа игра јако , но возачот не ја следи!(видео)

Забавата не знае за место и време. Кога си добро расположен , а има и добра музика , односно публика која те следи што правиш ти, тогаш тоа е вистинско време за забава. Па така оваа жена која е качен на задниот дел од возилото

Навивач го погоди Ѓоковиќ со топка во глава, ова е неговата реакција(видео)

Интересен момент при контактот на Новак Ѓоковиќ со фановите на турнирот во Индијан Велс. Не секогаш давањето автограми оди според плановите. Откако тој го совлада Бјорн Фратанџело од Америка со 2-0 во сетови, односно 7-6 и 6-2 делеше автограми на големи тенсиски топки кои фановите