Browse By

Advertising

Monthly Archives: April 2019

Исповед: Работата на празници растура бракови и семејства

Ми стаса порака од вработена од скопски мол, не е битно кој, сакаше да остане анонимна и тоа е најбитно. Сакаше да знае зошто сите не сме исти. Затоа битно е да споделите, да се ставиме сите на нивно место, да се обидеме да направиме

„Некој за парите клети, ние за боите свети“, Вардар со најмоќна поддршка до сега

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив грмеа уште 7.000 грла, присутни на трибините во вардаровиот дом.

Митрополитот г. Јосиф: За Велигден да бидеме во храмовите, со едно срце и една душа да го славиме Бога

Бидејќи се ближи најголемиот христијански празник Велигден, одлучивме да направиме интервју со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф. Во ова интервју поставивме неколку прашања во пресрет на Велигден кој сигурно ќе ве интересираат. 1.Што претставува Христовото воскресение – Велигден за луѓето и светот? Воскресението Христово е остварување