Browse By

Advertising

Daily Archives: April 24, 2019

Митрополитот г. Јосиф: За Велигден да бидеме во храмовите, со едно срце и една душа да го славиме Бога

Бидејќи се ближи најголемиот христијански празник Велигден, одлучивме да направиме интервју со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф. Во ова интервју поставивме неколку прашања во пресрет на Велигден кој сигурно ќе ве интересираат. 1.Што претставува Христовото воскресение – Велигден за луѓето и светот? Воскресението Христово е остварување