Browse By

Advertising

Monthly Archives: May 2019

Ако зрачењето од мрежата 5G убивa птици, колку штети врз луѓето ? | Видео

Стотици птици паднаа од небото во Хаг, Холандија, за време на експериментот на новата 5G мрежа која го тестираше опсегот, и дали новата безжична технологија ќе биде штетна за населението. Вестите за штетните последици на птиците не се појавиле во медиумите, бидејќи на почетокот угинале

Пожарникари спасувле пет деца што се заглавиле во лифт во Ново Лисиче

Пет млади луѓе од десетина минути по 23 часот се заглавени во лифт во скопската населба Ново Лисиче во општина Аеродром, објави „Експрес“. Децата телефонски побарале помош од најблиските, но тие не успеале да им помогнат и на помош се повикани припадниците на противпожарната бригада

Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство. Божјата љубов излегува од мене и го благословува секој кој спаѓа во мојата околина. Божествената љубов ме лекува сега. Не се

Нема пари, но македонците не се откажуваат од летен одмор

Иако, туристичките агенции пред брзо време ги пуштија понудите за лето 2019, Македонците веќе одамна знаат каде ќе ги поминат летните одмори. Македонските граѓани како и секоја година патуваат и одат на одмори, покажуваат евиденциите на туристичките агенции. Владее беспарица, но пари за одмор мора

Ова е херојот на денот: Вработен во „Макпетрол” самиот спречи пожар и експлозија!

Вистинска катастрофа беше избегната во центарот на Скопје, на бензинската пумпа која се наоѓа наспроти соборниот храм. На бензинската пумпа избувнал пожар, по што се вклучиле алармите и сите од околината побегнале. Во исто време, поради опасноста од експлозија, полицијата го блокираше пристапот на булеварите

Масоните во Македонија се навистина присутни еве доказ (Фото)

Не сте сериозни нели ? Што побогу прочитавме? ќе имаме доста забава вечерва на твитер али ова само докажува дека масоните се присутни во Македонија. Се е поврзано тоа што има 5г Технологија со вакцините е прекрасна паралела за да докажете од каков калибар масон

„Не знам дали знаете какво е чувството да го гледате вашиот родител претепан“

ФБ статус Stefan Petrovski чиј татко беше претепан од познат скопски бизнисмен : Не знам дали знаете какво е чувството да го гледате вашиот родител претепан. Јас знам. Гадно е. Уште погадно е да бидеш беспомошен. Татко ми е во болница а состојбата е иста,

„Денеска видов многу убава слика .. сакам да ја споделам со вас“’

Денеска видов многу убава слика. Па посакав да ви ја покажам, зашто на сликава успешно заробиле еден многу убав и редок тип на љубов во светов. Љубов што те смее на најгласно. Љубов со која што за 3 месеци стигаш 60 и не ги осеќаш

„Поминувам по 24 аптеки за да најдам лек за епилепсија”

Во рок од три дена имам поминато 24 аптеки, 1 лекар специјалист невролог и 1 матичен лекар. Станува збор за процедура што ја поминувам скоро секој месец во потрага по дефицитарниот лек оксалепт за третирање на епилепсија. Лековите од типот на тегретол, окскарбамазепин и трилептал

Твит на денот : Ѕид на плачот

Дефинитивно твит на денот а може и месецот, слика во ситимол каде што доаѓаме сите да извадиме пари и понекогаш кога ќе видите колку пари навистина имате потрешено на банални работи особено гардероба доаѓа до плач. Тешко се заработува овде ама затоа се троши лесно