Browse By

Advertising

Daily Archives: May 4, 2019

Ги имаме победниците на скопскиот маратон

Дефинитивно ова се победниците,нема зборови доволно е да ја погледнете сликава ќе ви стане јасно.Иако денеска сретнавме интересни транспаренти од секаков вид „Брзај тато мама се пораѓа“, и други интересни креативи од луѓето кои присуствуваа на денешниот скопски маратон но овие дечки дефинитивно се двојат

Нешто „ѕиркаше“ на скопскиот маратон

На секоја спортска манифестација редовно се случуваат незгодни ситуации, а на овогодинешниот Скопски маратон екипата на Слободен печат успеа да „улови“ една таква. Погледнете за што станува збор:

Радовишанец продал роднина за 1.600 евра

Јавното обвинителство започна истрага против двајца македонски државјани, за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело трговија со дете. Според ОЈО, во април годинава, во радовишкото село Бучим, првоосомничениот, кој е малолетник, на сила, со измама и присилба, искористувајќи ја немоќта на жртвата, ја