fbpx
  • May 7, 2019

(Фото) Шминки, паштети, мајонез, четки за коса, монети: Посетителите си ги бараат предметите по мисата на Папата

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска отслужи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Поради заcилените безбедносни мерки, граѓаните беа…