Browse By

Advertising

Daily Archives: May 10, 2019

Младоженецов после ова може или да кидне или да се разведе ..

Разни народи – разни обичаи. Еден од обичаите кои се поврзани со венчавите, а кој се практикува во многу земји, па дури и кај нас, е слекувањето на „подвезицата“ на невестата. Младоженецот тоа го прави со заби.Таква намерал имал и фраеров од видеото, ама изумил

Најважно е народот да верува во вистинските работи …

Најважно е народот да верува во вистинските работи… Сите ние веруваме во Вардар тоа ни е во срцето еве и тие што не се за Вардар, се радувавме заедно првпат една емоција да не спои сите каква политика какви пари дефинитивно Вардар е нешто повеќе

ХИТ ВИДЕО: Пензионери си направија “кафана“ во 65ка

Легендарни си направија кафана пензионерите со песна накај дома сигурно имаат мавнато по некоја чаша пред настап иначе кој би одбил да слуша ваков кафански бенд ..Се вклучуваме директно во ЈСП 65в,ма какво возење со Вучич какви глупости..!!! Се вклучуваме директно во ЈСП 65в, ма

Кратко видео кое ќе ве претвори во вегетаријанци за две минути

Ова е дејствието во краткиот филм „Casa de Carne“ (Куќа на месото),кој ја доби првата награда на Анимал филм фестивал, а во нешто повеќе од две минути авторот Дастин Браун сликовито прикажа што всушност правиме со консумацијата на месо. Па, ако имате стомак за тоа,

Викенд хороскоп за (11-12 Мaj)

ОВЕН Ве очекува поволен период на работно поле, некои важни промени кои може да започнат сега. Доколку вашата врска беше во кризен период, сега ќе одлучите дали ќе останете заедно или ќе го прекинете односот. Склони сте кон алергии. БИК Не сте подготвени за деловни

Еве што се случува кога ќе си го истетовираш ликот на девојката, па ќе и раскинеш!

Фраеров љубовта кон саканата решил да ја искаже со тетоважа. Добра му била идејата зашто мислел дека љубовта им е за цел живот. Онака додека смртта не ги раздели. Ама, за жал, само мислел. Наместо до крајот на животот им дошол крајот на љубовта. И

Со макотрпна работа до врвот, македонските „Ренџери“ меѓу најдобрите

Ренџерите повторно докажуваат дека само со макотрпно залагање и постојана обука може да се биде меѓу најдобрите. Од штотуку завршената обука на дел од припадниците на ренџерскиот баталјон кои во касарната „Илинден“ и на спортскиот аеродром „Стенковец“ се обучуваа во изведување на борбени операции за

Млад струмичанец освои ЏЕК ПОТ од над 1 милион денари

20-годишниот Адријан Вучетиќ од струмица е 213-от милионер на Државна видеолотарија. Тој го освои најпосакуваниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.235.940 денари. Џек пот добивката е освоена во „Вамико Бет“ во Струмица на 7 мај. Младиот струмичанец е среќниот играч на видеолотариските терминали, кој се радува

Капитенот слави роденден! Среќен роденден Кире!

На 10 мај е роден ракометарот кој ги одбележа последните две децении во македонскиот ракомет. Играчот кој дебитираше многу рано во сениорската селекција и постигна голем број на рекорди меѓу кои уште во сопственост ги има оние на Европските и Светските првенства за вкупно голови

Косовскиот хуманитарец гради 100 нови куќи и храни 300 луѓе за Рамазан

Косовскиот хуманитарец Халил Кастрати продолжува со неговата хумана мисија и за време на светиот месец Рамазан. Тој на својот фејсбук-профил најави изградба на 100 нови куќи. – Ве известуваме дека започнува изградбата на 15 нови куќи. Ова се првите 15 куќи на третиот ден од