Browse By

Advertising

Daily Archives: May 12, 2019

Професор тврди дека вонземjани ги демнеат Бугарите

Бугарскиот астрофизичар Лучезар Филипов тврди дека вонземјани киднапираат Бугари, а последниот случај е забележан на подрачјето на Варна.Во текст под наслов „Вонземјани киднапираат дедовци и девојки“ професор Филипов наведува дека „посетителите од Вселената се заинтересирани за повозрасни лица, млади луѓе и деца“. Тој посочува дека

Македонец снимил чудна светлина на патот кон Острог

  Со векови наназад манастирот Острог се смета за свето место на кое се случувале необични работи кои верниците ги опишуваат како чудо на светецот Свети Василиј. Верници од Македонија се упатиле кон манастирот, па на пат кон Острог останале зачудени кога виделе необична светлина,

Среќните броеви во 2019 година за секој Хороскопски знак

Многу луѓе веруваат во среќни броеви, но врз основа на искуствата во животот и важните датуми. Сепак, вистинскиот среќен број за секое лице може да се пресмета врз основа на хороскопскиот знак и годината. Верувањата во бројки постојат од Античка Грција уште од формирањето на

Вонреден кризен штаб на Град Скопје во пресрет на бурата „Андреа“

Во пресрет на бурата „Андреа“ која што се очекува да го зафати регионот во наредните денови и да донесе обилни врнежи со количина од 50 до 80 милиметри на метар квадратен, во Град Скопје заседаваше вонреден кризен штаб со кој што претседаваше Душко Весковски, директор

ФОТО: Свадбените подароци на млад брачен пар од Охрид се претворија во играчки за деца

„Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата од дневните центри“, пишуваше на свадбените покани на Александра и Љупчо кои ја реализираа свадбената веселба на 05 Мај 2019. Нивната љубов започнала токму на хуманитарна акција кога и двајцата

Оваа девојка доби огромна корпа (ВИДЕО)

Неверојатно видео објавено на youtube од страна на познатиот влогер HoomanTV. Оваа девојка се избрука пред целиот свет. Видеото е гледано повеќе од 50 милиони пати. Најпрво и пријде едно момче кое изгледаше скромно, а таа веднаш му удри корпа, но од кога дојде со

Заборавена намирница која прави чуда со вашиот организам: Ги обновува штитната жлезда, жолчката и црниот дроб….

Црната ротква е малку подзаборавена намирница која е исклучително здрава и се користи з алекување на различни видови на болести. Има многу позитивни својства кои добро делуваат на проблемите со штитната жлезда, како и во борбата против лошото варење. За оваа намирница се вели и

Се насмеавте денес? Ловџиски виц на Тони Михајловски

Еден од најдобрите македонски актери во моментов Тони Михајловски познат е и по неговата смисла за хумор, поготово со неговиот кумановски дијалект и вицовите стануваат уште поинтересни. Денес одлучивме да ви го споделиме ловџискиот виц. Ловџиите и рибарите секогаш сакаат да се пофалат дека уловиле

Кајмакоски со детали за разводот

Во неговото, како што вели, прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема, Даниел Кајмакоски со мејл порака за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ потврди дека на неговиот брак со Кристина навистина му дошол крајот. Деновиве не реагиравме на објавените новости за мене само поради

ВИЦ: Рибари и златна риба

Си биле тројца рибари и ловеле риба на Дојранско Езеро. Едниот фаќа златен крап. Крапот му проговорува со човечки глас. – Пушти ме во водата и ќе ти дадам еден подарок. – Каков подарок? – прашува заинтересирано рибарот. – Избери си сам: Голема љубов, голема