Browse By

Advertising

Daily Archives: May 14, 2019

Лео Нелоски од Охрид влезе во книгата на Гиносови рекорди

Ученикот Лео Нелоски влезе во Книгата на гинисови рекорди како учесник на најбројниот абакус час, одржан во Обединетите Арапски Емирати во Дубаи на 24. Ноември 2018 година, соопштија од ОУ „Григор Прличев“ во кое учи Нелоски. Училиштето се гордее со ученикот кој на истиот тој

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци. Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско бригада. Новороденчето било голо и оставено на

Кражба во Козле: Крадците внатре, полицијата надвор пред маркетот!

Вечерва се случил грабеж во познат маркет во скопската населба Козле кој се наоѓа во близина на бензинската пумпа, дознава „Република“. Според очевидци, во моментов крадците се во маркетот, а полицијата е надвор и се уште не влегува во маркетот. извор: republika.mk

Лебед го гушна човекот кој му го спаси животот

На прв поглед, лебедите делуваат и се одликуваат со префинетост, нежност, елеганција, грациозност и пристапност. Но, секој кој ги познава малку подобро овие прекрасни птици храбро ја бранат својата територија и знаат да бидат доста борбени. Токму поради овие нивни карактеристики, фотографиите на кои лебед

ФОТО: Поскапеа цигарите за 10 денари

Поскапеа цигарите без претходна најава, објавува „24 Инфо“. Читател на порталот испратил фотографија од фискална сметка на која се гледа новата цена на цигарите „Марлборо голд“, кои ги купил во тобако во Аеродром, кои до вчера чинеа 140, денеска се продаваат по цена од 150