Browse By

Advertising

Daily Archives: May 15, 2019

СИТЕ БИ САКАЛЕ КАЈ НЕА НА ОБУКА: Обожавам да го држам пиштолот, тогаш се чувствувам моќно! (ВИДЕО)

Таа побарала да биде во борбените сили, кога почнала задолжителна воена служба во 2012-та година. Наместо тоа, добила комфорно биро. Слободен печат пред 15 минути 0 271 Орин Џули, ветеранка на израелската IDF, е позната на социјалните мрежи како самопрогласена „кралица на оружјето”, а вели

Марко се ожени за 20 години помлада Албанка: Одел 3 пати во Албанија барал жена за брак

Марко Милутиновиќ од село Дрежник кај Ужице со години барал жена за брак, но кога годините го стигнале, а немало жени на видик, решил да се ожени со Албанка. Се распрашувал подолго време, одел неколку пати до Скадар, но сите таму барале по 3-4.000 евра

Најлудите твитови за Павле

Дузина твитови интересни мемиња кои искочија дефинитивно се број еден на интернет но еве за вас ќе сортираме неколку поинтересни. Имено за тие што не се запознаени со целава манифестација на интернет околу „Кокаинот“ на кратко, во суштина имаше бомба пред некој ден во која

ФОТО: Таа е најзгодната баба на светот

Овој феномет таа го објасни во изјава за „Дејли Меил“ велејќи дека на 16 години го добила првото дете, а после три години и второто дете. Ќерќите тргнале „по стапките на мајката“, па и тие млади се омажиле, а нејзината постара ќерка веќе има дете,

„Ексклузив“ со урнебесна-анкета: Нашите манекенки сакаат да одат на концерти на пејачи кои не се помеѓу нас

Анкетата на „Ексклузив“открива колку нашите манекенки се во тек со светските случувања на тема музика.Каква Бјанка Мизел или било какви познати глумци денеска се на ред пејачите ако нема што да ве насмее дефинитивно ова е видеото за вас,дечките од Ексклузив знаат тоа како да

Македонија може да победи на Евровизија, предвидува најеминентниот музички магазин „Билборд“ ВИДЕО

ако што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои „Билборд“смета дека имаат најдобра шанса да прогласат победа во сабота, на финалната вечер на Евровизија в сабота во Тел Авив. Ова ќе биде прва година кога поранешната република на Југославија ќе

Антиќ e новиот претседател на МКФ, мак-баскетот доби нов „татко“

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. Антиќ на денешното Изборно собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен кандидат. Во својата богата играчка кариера, 36-годишниот Антиќ беше дел од Работнички, АЕК, Црвена ѕвезда, Лукоил, Санкт Петербург,

Припадниците на Армијата повторно ја поставија спомен плочата од Карпалак

Иако пред неколку дена истата плоча која стои и го обележува еден од најгромомозните настани Карпалак беше одстранета односно демолирана од страна на непознати сторители, но ова не е првпат да се случи. Припадниците на Армијата од третиот батаљон своеволно повторно ја поставија спомен плочата

Двегодишно девојче им подлегна на повредите откако во неа удрил автомобил на паркинг

Вчера во 14:45 часот на паркинг простор на улица “23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А. С. (35) од Скопје, удрило во двегодишно девојче од Скопје. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и со истото

Богат Саудиец ја врзал слугинката за дрво затоа што направила грешка

Слугинката на едно богато семејство во Ријад била врзана за дрво затоа што го оставила мебелот на сонце, објави „Дејли мејл”. Дваесет и шестгодишната Филипинка Ловли Акоста Баруло неколку месеци работела за ова семејство во Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Но, еден ден направила