fbpx
  • May 23, 2019

Ова е херојот на денот: Вработен во „Макпетрол” самиот спречи пожар и експлозија!

Вистинска катастрофа беше избегната во центарот на Скопје, на бензинската пумпа која се наоѓа наспроти соборниот храм. На бензинската пумпа…
  • May 23, 2019

Масоните во Македонија се навистина присутни еве доказ (Фото)

Не сте сериозни нели ? Што побогу прочитавме? ќе имаме доста забава вечерва на твитер али ова само докажува дека…
  • May 23, 2019

„Не знам дали знаете какво е чувството да го гледате вашиот родител претепан“

ФБ статус Stefan Petrovski чиј татко беше претепан од познат скопски бизнисмен : Не знам дали знаете какво е чувството…
  • May 23, 2019

„Денеска видов многу убава слика .. сакам да ја споделам со вас“’

Денеска видов многу убава слика. Па посакав да ви ја покажам, зашто на сликава успешно заробиле еден многу убав и…
  • May 23, 2019

„Поминувам по 24 аптеки за да најдам лек за епилепсија”

Во рок од три дена имам поминато 24 аптеки, 1 лекар специјалист невролог и 1 матичен лекар. Станува збор за…
  • May 23, 2019

Твит на денот : Ѕид на плачот

Дефинитивно твит на денот а може и месецот, слика во ситимол каде што доаѓаме сите да извадиме пари и понекогаш…
  • May 23, 2019

За шетање без маица во Будва казна од 500 евра, за шетање по костим за капење 600 евра

Општина Будва планира да воведе ред во секојдневното функционирање на градот. Така, по терк на соседна Хрватска, планира да воведе…
  • May 23, 2019

Драма во Скопје: Малолетничка крвава донесена во болница по кавга за момче

Се расправале за момче, па ја исекла по раката и ногата Во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје…
  • May 23, 2019

Расплакува со изведбата на „Со маки сум се родила“: Прекрасната Мила маѓепсува со ангелскиот глас (ВИДЕО)

Не постои човек што чул како пее Мила, а останал недопрен од моќта на нејзиниот глас Не можете да останете…
  • May 23, 2019

Македонските препродавачи на коли се најголемите „преваранти“ (Фото)

Сите почнаа да работат со овој бизнис откако го дозволија увозот на коли од странство, насловот е можеби арогантен но…