fbpx
  • June 26, 2019

Македонскиот Чернобил – Крива Паланка со појава на високо радиоактивно зрачење

На автоматската радиолошка мапа на Европа од пред неколку дена има индикација за високо гама зрачење во околината на Крива…
  • June 26, 2019

Урнебесно видео: Стретегот има победничка формација – „Викни го тој будалата!“

Ваков тренер може да се види само во пониските рангови.На  неговите педагошките мерки како тренер може да „им позавидат“ и …
  • June 26, 2019

Баба растури со песна од Нирвана, се трансформираше во рок ѕвезда

Обично рок-ѕвезди гледаме на концерти, клубови или на некои слични места резервирани за настапи. Сепак, има и случаи кога на…
  • June 25, 2019

Ова е лицето на бездомникот кој напаѓа девојчиња во Скопје

Револтирани граѓани, жители од центарот на Скопје, до редакцијата на МКД.мк испратија фотографии и видео од бездомник, кој, како што…
  • June 25, 2019

Урнебесна комедија : Пиjaнa жена со автомобил бега од унгарската полиција на кружен тек!

Урнебесна комедија : Пијана жена со автомобил бега од унгарската полиција на кружен тек! Ова го нeма ни во најсмешниот…
  • June 25, 2019

Стpaшнa тeпaчka ги шoкиpaлa жителите на Струга (Видео)

Денеска страшна тепачка ги шокирала жителите на Струга. Се се случило на паркинг во центарот на градот, кога „најдебелиот крај“…
  • June 25, 2019

Најлудите твитови за министерот кој има „познавање“ од Internet Explorer

Ако не сте во тек со настаните околу Министерот Садула Дураку еве во кратки црти. Човекот си ставил во неговото…
  • June 25, 2019

Во Јапонија за само 9 долари може да си набавите човек и да му кукате за проблемите

Дали некогаш сте посакале да лелекате и да се жалите на некој кој ќе има разбирање и едноставно ќе ве…
  • June 25, 2019

Ова е најновиот хит : „Ода на метлата“

Има некој работи кои се граничат со патетика и љубов во политиката се е патетика нема граници.  Доказ за тоа…
  • June 25, 2019

Постарите луѓе треба да бидат пример за помладите, а не обратно

Секако може да коментираме цела вечност колку е погрешно тоа што оваа бабичка го направила, но сепак причината не ја…