fbpx
  • June 25, 2019

20 цитати по кои вреди да се живее

Понекогаш токму тие мисли знаат да нè утешат и да ни дадат сила за да продолжиме понатаму или да нè…
  • June 25, 2019

Сурови и искрени цитати од Игор Џамбазов

Игор Џамбазов е еден од ретките луѓе кои собрале храброст да се соочат со себе и да си ги признаат…
  • June 24, 2019

Што нема по патиштава – ВИДЕО

Си возиш релаксирано со фамилија по автопат, одеднаш гледаш почнува гужва. Никој не сака да нагази да тргне работава сите…
  • June 24, 2019

Како се избираа новите министри – ВИДЕО

Еден од најпознатите комичари во Македонија Миле Паника на својот твитер акаунт објави интересно видео со кое само ја потсети…
  • June 24, 2019

СКАНДАЛОЗНО: РОДИНА НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР ОДБИВА ДРЖАВНА РАБОТА: Семејството му се заканува дека ќе се одрече од него

Неизвесна семејна драма се случува во потесниот круг на семејството на висок функционер кој скоро 30 години е во македонската…
  • June 24, 2019

Го удриле 4 грома – жив го 3акопале за да го спасат

Громот никогаш не удаира двапати на исто место, не важи за 20-годишниот Колумбиец Александар Мандон, кого во последните шест месеци…
  • June 24, 2019

Не е во Грција, Црна Гора, ниту Бугарија – предлог за одмор ова лето за „бадијала“

Со години веќе летувате во Црна Гора или Грција затоа што тие дестинации се близу. Доколку сепак сакате да ја…
  • June 24, 2019

Ќе се менува законот: Наместо полиција на патиштата ќе има повеќе радари

Последната сообраќајка на скопската обиколница во која загинаа двајца а двајца беа повредени го отвори прашањето за промена за Законот…
  • June 24, 2019

Ако си невработен ќе земаш 1500 од државата. Како се живее во Австралија?

Убаво објаснување за животот во Австралија, системот кој функционира таму, најдовме на еден Македонски форум, па ви го пренесуваме: “Сега…
  • June 24, 2019

Виц на денот: Доктор и породилно

Жена ми роди сина пред некој ден. Иду у породилно да ги зему жену и бебе. Она иде напред с’с…