Connect with us

Хуманост

Ова мало ангелче има потреба од сите нас – да помогнеме сите за малата Љубица (Видео)

Published

on

4 годишната Љубица боледyва од телектаза (кapцином) на белите дpoбови и за тоа треба да и биде изваден лобyc – oбјави “СИТЕЛ ТВ”.

Првично е лекyвана на Детската клиника, но семејството решава лекyвањето да се пpoдолжи во пpиватна болница.

Семејството Живковиќ нема никакви пapични примања, биле одбиени за социјална помош, а одговор за туѓа нега се уште чекаат. Мајката Оливера болката од загyба на дете ја почycтвувала со загyбата на три деца.

На семејството Живковиќ им се потребни 6795 евpa за да може нивната ќерка да се лекува. Да бидеме xyмани и да донираме да и овозможиме на Љубица да има безгрижно детство.

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-177

Сметка за донација: 300001000026580 Комерцијална банка

Цел на дознака: Донација за Љубица Живковиќ

Continue Reading

Хуманост

Да му помогнеме на ова девојче со ретка болест да најде кутре

Published

on

Бараме златен ретривер женка, на поклон!

Continue Reading

Хуманост

Споделете да му помогнеме на Пешески Марјан кој боледува од Тумоp

Published

on

МолбаЈас лицето Пешевски Марјан 29 години од Скопје роден 17/12/1990 со матичен број 1712990450041Воспоставена ми е дијагноза Tu medullae spinalis (Тумур на рбетен мозок) со понатамошно лекување во болницата Sante Plus во Република Турција, За кој се потребни 15.000 евра.Ги замолувам сите хумани граѓани да ми помогнат за моето понатамошно лекување, а воедно и продолжување на животниот пат како сопруг и родител на две малолетни дечиња.Ви благодарам од срце.Со почит Пешевски МарјанТранскциона сметка за донации :200003779733129 Стопанска банка АД СкопјеТрансакциона сметка за донации од странство во

евра:МК07200003779737397 Stopanska Banka AD Skopje 11 Oktomvri Br 7 Branch Skopje IBAN CODE: MK07200003779737397EURSWIFT CODE: STOBMK2XВо очекување на тел бројчиња.


https://www.facebook.com/photo?fbid=2845885468981522&set=a.1503025969934152

Continue Reading

Хуманост

Иван Исцелител организираше хуманитарна помош за пејач од Срумица

Published

on

Коста Бургов живее на работ на егзистенција, а на неговите молби за помош одговорил Иван Исцелител.

– Не знам веќе каде да се обратам. И пишував и на пратеничката од Струмица, и на комисијата, а некои од нив дури ме блокираа на фејсбук. Последен пат кога бев на комисија, член на комисија само ми рече “имај убав ден”. Потоа ми стигна решение дека сум одбиен, се жали со стегнато грло Коста Бургов. Тој вели дека гладува, дека животот кон него е суров, неговиот живот нема смисла, реалноста за него е безнадежна, дека нема имот, неговите ништо не му оставиле и дека му се следува пензијата од татко му. Или барем некој вид социјална помош. Честопати завршува во болница.

Иван за себе вели дека е Божји човек и дека Бог му подарил дарба да лекува болни луѓе со еден вид биоенергија. За оваа своја способност станал свесен уште кога бил дете, а денес пред неговата лимена барака има редици луѓе кои се надеваат на негова помош.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: