Connect with us

Спорт

ВИДЕО – Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Oпен – ненамерно удри судијка со топче

Published

on

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од САД опен, откако во првиот сет од дуелот со Пабло Карењо-Буста упати едно топче кон линиската судијка на турнирот и несакајќи ја погоди во вратот.

При резултат 6:5 за Шпанецот, Србинот пресилно го удри топчето кон аут-линијата, и ја погоди судијката, на која и беше потребна медицинска помош.

И покрај убедувањето со организаторите на турнирот, правилата се јасни и за ваков „престап“ следува директно исклучување од турнирот.

Continue Reading

Спорт

Момчето кое Федерер го погоди со топка: 14 години чекав извинување, а Новак е дисквалификуван

Published

on

Неговото име е Хит Jamејмисон и моментално е успешен претприемач во Австралија. Тој ги спореди дисквалификацијата на Србите и аплаузите на Федерер.

Тој посочи дека не добил извинување сите овие години. – Федерер ме удри и ми рече дека мора да бидеш подготвен, по што се смееше. Беа тешки 14 години за Роџер, дали е време да се извиниме? – напиша Jamејмисон на својот профил на Твитер.

Continue Reading

Спорт

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ, ова 16-годишно девојче вози PORCHE и држи ГИНИСОВ РЕКОРД

Published

on

Иако има само 16 години, Клои Чемберс е сопственик на Гинисовиот рекорд за возење слалом меѓу чуњеви

The post Верувале или не, ова 16-годишно девојче вози Porche и држи Гинисов рекорд / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Клои вообичаено се натпреварува во трки со картинг, а со цел да го собори рекордот возела фабричко Porsche, без никакви измени.

Под хаубата на Porsche 718 Boxster Spyder се напојува со 4.0 атмосферски шест-цилиндерски боксер мотор кој испорачува 420 КС (309 kW) при 7.600 вртежи во минута и 420 Nm во опсег од 5.000-6,800 вртежи во минута.

Моќта се пренесува преку 6-степен мануелен менувач, со чија помош автомобилот забрзува од место до 100 km/h за само 4,4 секунди, пред да достигне максимални 301 km/h.


Continue Reading

Спорт

Луда завршница во Задар: Борко брани зицер, а Јотиќ ја скина мрежата (ВИДЕО)

Published

on

Лудите последни 15 секунди од натпреварот Вардар – ППД Загреб:

Борко Ристовски со девет интеревенции го заврши дуелот против ППД Загреб, но најважните ги забележа во одлучувачките моменти. Македонскиот репрезентативец прво го регуларниот дел го спречи ППД Загреб да постигне гол за сигурна победа, а потоа во пенал-завршницата им фати два седмерци на Хрватите.

Ужувајте во шоуто на Ристовски.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: