Connect with us

Истражување

Излезе на прошетка низ град со 6 германски овчари. Кога ги пушти од ланец, луѓето гледаа со неверување!

Published

on


Аугусто Деоливеира се прослави откако на интернет сподели видеа на кои се гледа како се однесуваат неговите кучиња кога е во близина. Постои една посебна врска помеѓу него и неговите миленици што може да се објасни само кога ќе се слушне неговата приказна. Младиот човек пораснал на фарма во Бразил.

Имаше многу кучиња околу себе и веќе како дете научи како да се однесува со нив. Тој научи успешно да комуницира со кучиња и тие го сметаат за член на глутницата, што всушност не е ни чудо ако се земе предвид дека поголемиот дел од своите денови ги поминува со нив. Неговите кучиња многу го ценат и се многу послушни, за што сведочи и ситуацијата во која тој го соблече поводникот од своите германски овчари пред камерата и покажа што ќе се случи понатаму. Кучињата ги почитуваат неговите наредби и не им паѓа на памет да направат нешто што е спротивно на правилата на однесување на нивното глутница. Некои минувачи беа малку загрижени кога требаше да поминат покрај 6 возрасни германски овчари, но тогаш го видоа Аугусто како држи сè под контрола.

Continue Reading

Истражување

СПОДЕЛЕТЕ СИТЕ!Се бара дедо Крсто во околината на Тафталиџе , Козле , Карпош ,

Published

on

СПОДЕЛЕТЕ СИТЕ!
Се бара дедо Крсто во околината на Тафталиџе , Козле , Карпош , Центар.. Го нема повеќе од 3 часа. Дедо ми има 87год. и има алцахајмер, незнае многу за себе и незнае да се снајде во околината. Облечен е во плава карирана кошула и сиви долги панталони.Може да е било каде. Ве замолувам за помош некој ако го види да ме извести. 🙏

Контакт Sofija Zivkovska

Continue Reading

Истражување

Видео кое буквално ќе ве разочара од човечкиот род: Туристи натераа сиромашно девојче да јаде лута пиперка за пари (ВИДЕО)

Published

on

Не е срамота да се биде сиромашен. Срамота е да се биде бездушен богат човек опкружен со сиромашни чесни луѓе.

Овие туристи, за да се потсмеваат на мало девојче, и’ ветуваат дека ќе и дадат малку пари, ако изеде лута пиперка без да заплаче.null

Continue Reading

Истражување

АЛАРМАНТНО: По Преспанското и Охридското Езеро, и Мавровското се претвори во баричка (ФОТО)

Published

on

Алармантна е ситуацијата со езерата во нашата земја. Имено, според фотографиите кои ги објави Курир се гледа тажната слика од нашите најголеми бисери во земјава, Преспанското, Охридското, а сега веќе и Мавровското Езеро кои буквално пресушија поради негрижа.

Ваквиот несоодветен третман кон природата е само уште еден доказ дека не умееме да зачуваме ништо што ни е оставено како богатство и како такво треба да им го предадеме на следните генерации.

Фотографиите ова утро од Маврово буквално се фрапантни, а граѓаните преку социјалните мрежи веќе со недели апелираат да се спаси и Преспанското Езеро, а од вчера и Охридското чие ниво на водата видливо е намалено.

На крајот се поставува прашањето дали нешто ќе се направи за да се спасат овие наши природни убавини?!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: