Connect with us

Забава

Спаси мајмун пред 18 години, погледнете што се случи кога повторно се сретнаа!

Published

on

Линда Кобнер имала само 23 години кога ги отвори кафезите на тројца шимпанза кои го поминале целиот свој живот во лабораторија и кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Благодарение на Линда, животните добија втора шанса за живот.

После 18 години, таа решила повторно да ги посети. Не знаеше како ќе реагира кога ќе ја видат. Кога дојде моментот, таа не можеше да ги задржи солзите Погледнете го и споделете го видеото со пријателите:

Continue Reading

Забава

ТЕСТ: Кој е точниот одговор?

Published

on

Започнете го денот со оваа кратка и забавна математичка загатка. Внимателно погледнете ја следната фотографија, добро размислете и обидете се да откриете кој е точниот одговор. Дали успеавте?

Continue Reading

Забава

Сестрите на невестата го „тестираат“ младоженецот -НА ВАКОВ ТЕСТ ПРЕД ВЕНЧАВКА СЕКОЈ БИ ПАДНАЛ

Published

on

На големи маки е младоженецот…

Едено дечко многу се изненадил што во Африка предходело за има свадба, а изгледа дека многу мажи се на страната на младоженецот и дека навиваат за него, со обзир на тоа на какви маки се нашол.

Continue Reading

Вицотека

Виц на денот : Грк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка

Published

onГрк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка.
– Сакам во Македонија да има ерупција на вулкан – рекол Гркот.
– Сакам во Македонија да има поплава – рекол Бугаринот.
– Сакам во Македонија да има земјотрес – рекол Албанецот.
– Готово – рекла рибата…
Гледаат сред Солун изникнал вулкан, Бугарија била поплавена со вода, а Албанија била срамнета со земја.
– ЗЛАТНА РИПКЕ, ШТО НАПРВИ?!!!
– ИИИ, ИЗВИНЕТЕ ГЛЕДАВ СТАРА КАРТА ОД МАКЕДОНИЈА!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: