Connect with us

Вицотека

Виц на денот: Што прави Бугар во Македонски музеј ?

Published

on

Отишол странец во Бугарја и напишал на едно ливче-Внатре нема ништо и го оставил на автомобилот (слушнал за бугарите каков народ се). Се врака тој по 2 часа и го нашол својот автомобил искршен а на него ливче – Аз сам длжен да проверам

Што прави Бугарин во македонски музеј?…..КРАДЕ ИСТОРИЈА

Отишол некој бугарин да краде банка.Влегол во банката и рекол:

-Сичко на земјата!!!

И луѓето исплашени веднаш сите легнале. И пред да дојде бугаров до парите се свртел и прашал:

-Сичко ли сте на земјата, си ги заборавив очилата!

Continue Reading

Вицотека

Виц на денот : Трпе во болница

Published

on

Трпе направил сообраќајка и го однеле во болница. Медицинската сестра го прашала како се чувствува.
– Добар сум, само те молам ај види дали ми е здрав алатот.
– Не биди безобразен, не можам.
– Ај те молам, најважно е алатот да ми е здрав.
Медицинската сестра го сожалила и го открила чаршавот.
– Здрав ти е, на него има напишано “оле”!
– Оф лелеееле, ах бре Трпе кој те тераше да пиеш, волу еден, Господе што ли ти згрешив за ова да ми го направиш…
– Зошто кукаш, ти кажав дека ти е здрав.
– Сестро, знаеш ли што пишуваше на алатот?
– Што?!
– “Наше ќе биде и Солунско поле!”

Continue Reading

Вицотека

Виц на денот : Грк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка

Published

onГрк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка.
– Сакам во Македонија да има ерупција на вулкан – рекол Гркот.
– Сакам во Македонија да има поплава – рекол Бугаринот.
– Сакам во Македонија да има земјотрес – рекол Албанецот.
– Готово – рекла рибата…
Гледаат сред Солун изникнал вулкан, Бугарија била поплавена со вода, а Албанија била срамнета со земја.
– ЗЛАТНА РИПКЕ, ШТО НАПРВИ?!!!
– ИИИ, ИЗВИНЕТЕ ГЛЕДАВ СТАРА КАРТА ОД МАКЕДОНИЈА!

Continue Reading

Вицотека

ВИЦ: Тетовчанец должи 50 евра

Published

on

После Тетовска свадба
Младиве ги отвораа пликојте

Младожењава вика
Ејјјјј еве од чичко ми плик

Ај да видимо колку Упикал…..
…….У нутра Писменце

ВИ ДУЖИМ 50 ЕВРА

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: