Connect with us

Забава

Младоженец на венчавката дојде со лаптоп, невестата седеше од страна – Не ја исполнил квотата за игрици

Published

on

ЈуТјуб ѕвездата Бурак стана хит на интернет. Тој сподели фотографија од венчавката која е навистина невообичаена. Бурак на церемонијата си понел лаптоп и си заиграл Football Manager.

Додека неговата тазе невеста седела отстрана, тој го тренирал својот виртуелен фудбалски тим. Потоа одиграл два натпревара и изјавил дека сето тоа било само шега.

-Верувајте, да не беше шега, невестата ќе ми го скршеше лаптопот, изјавил тој за SPORTbible.

Инаку, првичниот план бил да го понесе лаптопот за на венчавката се прикаже нивната љубоов со пуштање снимка, но организаторите имале технички проблем, па тој си поиграл додека чекал.

Инаку, тој признава дека во слободно време сака да си игра и дека тоа не ѝ пречи на невестата сѐ додека таа го добива својот дел од вниманието.

-Би било тешко поинаку оти секој ден играм 3-4 часа а за време на викенд и до 7 часа, вели Бурак.

Continue Reading

Забава

ТЕСТ: Кој е точниот одговор?

Published

on

Започнете го денот со оваа кратка и забавна математичка загатка. Внимателно погледнете ја следната фотографија, добро размислете и обидете се да откриете кој е точниот одговор. Дали успеавте?

Continue Reading

Забава

Сестрите на невестата го „тестираат“ младоженецот -НА ВАКОВ ТЕСТ ПРЕД ВЕНЧАВКА СЕКОЈ БИ ПАДНАЛ

Published

on

На големи маки е младоженецот…

Едено дечко многу се изненадил што во Африка предходело за има свадба, а изгледа дека многу мажи се на страната на младоженецот и дека навиваат за него, со обзир на тоа на какви маки се нашол.

Continue Reading

Вицотека

Виц на денот : Грк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка

Published

onГрк, Албанец и Бугарин фатиле златна рипка.
– Сакам во Македонија да има ерупција на вулкан – рекол Гркот.
– Сакам во Македонија да има поплава – рекол Бугаринот.
– Сакам во Македонија да има земјотрес – рекол Албанецот.
– Готово – рекла рибата…
Гледаат сред Солун изникнал вулкан, Бугарија била поплавена со вода, а Албанија била срамнета со земја.
– ЗЛАТНА РИПКЕ, ШТО НАПРВИ?!!!
– ИИИ, ИЗВИНЕТЕ ГЛЕДАВ СТАРА КАРТА ОД МАКЕДОНИЈА!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: