Connect with us

Инфо +

‘Дедо ми го тераа да пие рицинус кога зборуваше македонски’- Приказна од Лерин

Published

on

Твит кој предизвика долга дискусија и покажува низ што поминувале генерациите кои трпеле фашизам :


Кога бев во Лерин, рандом девојка што ја упознав прво што ми рече беше: ‘Дедо ми го тераа да пие рицинус кога зборуваше македонски.’ Таа не ни знаеше македонски. Ама национализам бил опасен за петтоколонашите – зато што не одземал имоти, не протерувал деца и не вршел терор.

Continue Reading

Инфо +

Познатиот лекар Лазаров: „Ај народов, ама колеги/колешки неизживеани, у кафана секоја вечер, друштва по свирки, НЕ ВИ ДОЛИКУВА“

Published

on

Матичниот лекар, Ненад Лазаров во статус на Фејсбук ги критикува своите колеги кои одат и се сликаат во кафана во овие времиња, а следниот ден наутро прегледуваат пациенти.

-Ај народов, ама колеги/колешки неизживеани, у кафана секоја вечер, друштва по свирки, НЕ ВИ ДОЛИКУВА. И има да ве ставам на ѕид на срамот од сега па лутете се, ако можам да седам ја дома, може секој од вас!

Continue Reading

Инфо +

Уште еден бизарен тренд на Тик Ток: „Со турпија за нокти ги рамнат забите“

Published

on

На Тик Ток владее нов бизарен тренд, помладата популација ги израмнува забите со турпија за нокти, тоа го снимаат и објавуваат на социјалната мрежа. Бројот на вакви видеа веќе е загрижувачки голем, астоматолозите предупредуваат колку е тоа штетно и глупаво.

Continue Reading

Инфо +

„Поединци се ситат на Јанкуловска но не знаете какви се условите за жена во затвор“

Published

on

Поединци се ситат на Јанкуловска „Ама она правела криминал ќе си лежи“ Додека сме таму знаете ли какви се условите за жена во затвор? Не важи само за нејзе за сите што се затворени до оние кој се борат за женските права ова е одличен моментум да се искористи и да се промени ова.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: