Connect with us

Инфо +

Скопје се гуши понеделнички

Published

on

Во моментов Скопје тоне во чад. Карпош и Центар се загушени од она што се случува во околината на пешачкиот мост во близина на аква-паркот. 
Никој не знае што гори за сега не интервенира никој од надлежните.

Continue Reading

Инфо +

Уште еден бизарен тренд на Тик Ток: „Со турпија за нокти ги рамнат забите“

Published

on

На Тик Ток владее нов бизарен тренд, помладата популација ги израмнува забите со турпија за нокти, тоа го снимаат и објавуваат на социјалната мрежа. Бројот на вакви видеа веќе е загрижувачки голем, астоматолозите предупредуваат колку е тоа штетно и глупаво.

Continue Reading

Инфо +

„Поединци се ситат на Јанкуловска но не знаете какви се условите за жена во затвор“

Published

on

Поединци се ситат на Јанкуловска „Ама она правела криминал ќе си лежи“ Додека сме таму знаете ли какви се условите за жена во затвор? Не важи само за нејзе за сите што се затворени до оние кој се борат за женските права ова е одличен моментум да се искористи и да се промени ова.

Continue Reading

Инфо +

Апасиев: Кафе во студентско бифе е 60 денари, а во Собрание 6 денари

Published

on

Со хаштаг класни привилегии Димитар Апасиев направи споредба на цените за едно кафе во Собранието и во студентско бифе. 

Турско кафе во Студентско бифе = 60 денари
Турско кафе во Собраниско бифе = 6 денари

Каде бе вака, другари, напиша Апасиев на фејсбук

Тој е пратеник во новиот парламентарен состав каде Левица е застапена со двајца пратеници.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: