Connect with us

Uncategorized

Фитнес мама качувајќи се на моторот покажа нешто што не сакаше да го покаже

Published

on

Uncategorized

Дали скопјани би помогнале на криминалец?(Видео)

Published

on

Стефан Лазаров познат јутјубер направи интересно видео односно пранк каде што скопјани ги става во ситуација да одберат дали ке му помогнат на некој човек кој е криминалец еве ги одговорите на скопјани:

Continue Reading

Uncategorized

(ВИДЕО) 40. дена јадел само грав – Резултатот го виделе милион луѓе!

Published

on

Популарен Јутјубер тргнал на еден необичен предизвик – 40 дена јадел само грав од конзерва.
Во романот „Tortilja flet” од американскиот автор Џон Стајнбек од 1935. година, самохраната мајка Терезина Кортез ги храни своите девет деца само со грав. Кога локалното училиште ќе го слушне тоа, испраќаат лекар да го испита случајот, а тој, на големо изненадување, открива дека децата на Тереза ​​се во исклучително добра здравствена состојба. Па, таа приказна му послужила на Боу Мајлс како инспирација за овој необичен потфат.
За да открие дали има вистински здравствени придобивки од јадење само грав или дали Штајнбек само се шегувал, Мајлс решил да изеде количина еднаква на неговата телесна тежина – 85 килограми конзервиран грав за 40. дена.

Во рок од само еден ден од почетокот на предизвикот, Мајлс се соочил со надуеност, а проблемот со гасовите продолжил и во следните денови. Сепак, тоа бил најмалиот проблем.

Continue Reading

Uncategorized

Отец Предраг од Тетово со лубов и срце ја испеа Миле Поп Јорданов – (ВИДЕО)

Published

on

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: