Connect with us

Трета Смена

Разликата е видлива: Карлеуша без фотошоп и средување на фотографиите

Published

on

Турбо-фолк ѕвездата, Јелена Карлеуша, беше уловена од фотографите кога пристигнуваше да ја снима емисијата Гранд Специјал во Белград. Секогаш подготвена за сликање, облечена во убав црн фустан, малку им позираше на фотографите, пред да им се посвети на своите обврски.

Потоа, таа на својот Инстаграм профил, објави фотографии направени во студиото. Очигледно е дека посветува време на уредување на фотографиите пред да ги објави на социјалните мрежи.

Continue Reading

Трета Смена

Доктор и медицинска сестра воделе љубов во ковид болница

Published

on

Романската јавност останала вчудоневидена откако било објавено дека доктор и медицинска сестра, вработени во ковид болница, воделе љубов во внатрешноста на самата установа за време на паузата за ручек.

Како што пренесуваат медиумите од Романија, тие во текот на паузата, но за време на работно време, покрај одделението со најтешки случаи на заразени од Ковид-19 го имале своето „љубовно гнездо“.

Димитри Виенеск, директор на болницата изјавил дека покренал истрага која што треба да трае до 27-ми ноември.

Во анонимниот мејл кој што го добила болницата наведено било дека двајцата вработени правеле „мини забави“ во текот на своите средби, пренесува порталот „3минути“.

Извор и повеќе https://tocka.com.mk/vesti/360772/doktor-i-medicinska-sestra-vodele-ljubov-vo-kovid-bolnica-go-pravea-toa-vo-tekot-na-pauzata-za-rucek

Continue Reading

Трета Смена

Aлбанската манекенка Кејвина – Трета смена

Published

on

Познатата албанска манекенка, Кејвина Ктела е позната по својот провокативен изглед, додека преку социјалните мрежи споделува фотографии од нејзиниот секојдневен и професионален живот.

Кевина овој пат преку фотографија ги покажа карактеристиките на лицето на кое користеше лесна шминка, каде што рече дека во нејзините очи можеме да ги  видиме нејзините соништа.

Continue Reading

Трета Смена

Најубавите азербејџанки војуваат на прва борбена линија

Published

on

Азербејџанските убавици од шоу-бизнисот облекоа воени униформи и најавија дека се подготвени да ги ризикуваат своите животи и да заминат на фронтот во Карабах.

Актерката Парвин Абијева во интервју за Спутник призна дека неколку пати била на фронтот од почетокот на конфликтот во Нагорно Карабах. Таа одлучи да ги поддржи азербејџанските војници заедно со нејзините колешки.

„Никогаш не се плашев да ризикувам. Имам 30 години и секоја година сонував дека ќе ни се вратат нашите земји. Конечно, мојот сон се остварува. Доколку е потребно, подготвена сум да одам на фронтот и да им дадам помош на нашите војници, рече Абијева.

View this post on Instagram

🇦🇿🙏🏻 Allah qorusun esgerlerimizi!

A post shared by MiNA (@minahuseyn_official) on

Рази Алиева, која има титула „Мис на Азербејџан-2017“, изјави дека сака само по една работа секој ден, а тоа е крај на конфликтот околу Нагорно Карабах. Никогаш не била на линијата на фронтот, но доколку е потребно, подготвена е да замине. Моделот секојдневно се моли за здравјето на азербејџанските војници и чека победа.

Пејачката Мина Хусеин веќе неколку пати учествувала во акцијата „Помогнете им на војниците“.

Подготвена сум да го ризикувам својот живот за земјата. Многупати сум била на фронтот, затоа не чувствувам страв. Не знам како да пукам, но можам да им пружам медицинска помош на нашите војници. Секој од нас се моли за победа. Во исто време, доживуваме радост и тага за смртта на нашите војници. „За жал, нема војна без загуби“, рече Хусеин.

Пејачката Ѓунај Ибрахимили смета дека изведувачите се должни морално да ги поддржуваат азербејџанските војници. За ова, според неа, потребно е да се објават повеќе патриотски проекти, композиции, клипови кои би ја охрабриле армијата.

Борбите во Карабах започнаа на 27 септември. Баку и Ереван се обвинуваат едни со други за избувнувањето на конфликтот. Во Ерменија е прогласена воена состојба и општа мобилизација. Во Азербејџан е воведен полициски час и делумна мобилизација.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: