Connect with us

Трета Смена

Скопската барбика Калтрина во топлеc издание! (ФОТО)

Published

on

Познатата скопска инфлуенсерка Калтрина секогаш знае да го привлече вниманието на јавноста. Се разбира, тоа најчесто го прави со фотографиите кои ги споделува на социјалните мрежи.

Continue Reading

Трета Смена

„Ако сакате подобар cekc, тогаш станете вегани“ велу Холивудската бомба Памела

Published

on

Холивудската секс-бомба Памела Андерсон е веганка веќе 30 години и неуморно се бори за правата на животните, а гостувајќи во ТВ емисијата „Good Morning Britain“ изјавила дека верува дека луѓето кои не јадат месо се многу подобри во кревет.

„Веганството дефинитивно влијае позитивно врз љубовните вештини. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, а и самата сум веганка, па прилично сум сигурна во таа изјава и апсолутно се согласувам со тоа тврдење. Но, исто така мислам дека секогаш многу добро сум се забавувала во тоа подрачје“, рекла некогашната ѕвезда на ТВ серијата „Чувари на плажата“.

Холестеролот од месото, јајцата и млечните производи предизвикува затворање на артериите, го забавува протокот на крвта во сите органи, а не само во срцето, тврди актерката. Веганството може да го подобри целокупното здравје и да ја зголеми издржливоста во спалната соба.

„Здравото тело е секси тело, а јадењето месо не е здраво. Тоа е поврзано со болести на срцето, дијабетес, мозочен удар и дебелеење кои се главни предизвикувачи на еректилна дисфункција“, напишала 53-годишната Памела на Твитер.

„Но, можете да имате високо ниво на холестерол дури и ако сте вегани, ако јадете погрешна храна“, коментирал водителот Морган, кој се обидел да ѝ противречи на актерката тврдејќи дека тој „како вистински месојад нема проблеми во спалната соба“. Но, Андерсон не дозволила да се збуни, па продолжила да инсистира на предностите на растителната исхрана

Continue Reading

Трета Смена

Кристина kaко Карлеуша гола во танга бордаше на Шапка

Published

on

Манекенката Кристина Димитријевска се соблече на Попова Шапка во бела танга. Таа не криеше дека се забавува и покрај студот и на социјалните мрежи објави неколку фотографии со штица за бордање.

Се пошегува дека тоа што го прави е нелегално, а фановите ја прашаа дали се фолира и се слика за фотосесија или стварно борда.

Continue Reading

Трета Смена

Доктор и медицинска сестра воделе љубов во ковид болница

Published

on

Романската јавност останала вчудоневидена откако било објавено дека доктор и медицинска сестра, вработени во ковид болница, воделе љубов во внатрешноста на самата установа за време на паузата за ручек.

Како што пренесуваат медиумите од Романија, тие во текот на паузата, но за време на работно време, покрај одделението со најтешки случаи на заразени од Ковид-19 го имале своето „љубовно гнездо“.

Димитри Виенеск, директор на болницата изјавил дека покренал истрага која што треба да трае до 27-ми ноември.

Во анонимниот мејл кој што го добила болницата наведено било дека двајцата вработени правеле „мини забави“ во текот на своите средби, пренесува порталот „3минути“.

Извор и повеќе https://tocka.com.mk/vesti/360772/doktor-i-medicinska-sestra-vodele-ljubov-vo-kovid-bolnica-go-pravea-toa-vo-tekot-na-pauzata-za-rucek

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: