Connect with us

Истражување

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобрите сопруги

Published

on

Хороскопските знаци имаат моќ многу да откријат за нечиј карактер, па така и колку сме добри во врските и бракот. Жените родени во овие знаци се најдобрите сопруги.

Рак

Кога еднаш ќе ја освоите жената родена во овој знак, таа ќе ве сака безусловно и ќе биде подготвена на многу нешта за вас. Нејзините чувства се секогаш интензивни. Таа е подготвена на сè за да го направи среќен избраникот на нејзиното срце. Освен тоа, таа е многу посветена на домот и ги приготвува највкусните јадења. Посветена е и на децата и често нивните потреби ги става на прво место.

Лав

Жените Лавици се вистински хероини. Тие имаат неверојатна сила и способност, но ним им е потребен маж на кој ќе можат да се потпрат и кому ќе му веруваат. Жената родена во овој знак бара некој еднаков на себе, па покрај неа партнерот нема да биде само обичен човек.

Таа се бори и за своите деца како вистинска Лавица. Тешко на оние кои ќе се трудат да ги повредат оние кои ги сака.

Јарец

Оваа жена е силна и упорна која може да освои кого ќе посака. Она што многумина би ги скршило, оваа жена ја турка напред и таа со сите тие работи се носи ненаметливо и достоинствено. Со неа, партнерот секојдневно станува подобар и подобар.

Жената Јарец не живее во свет на фантазија и бајки, туку цврсто стои на земја и добро знае што е потребно во љубовта

Continue Reading

Истражување

Решението е многу едноставно: Петок, Сабота и Недела – целосен карантин

Published

on

Епидемиолог со едноставно решение за надминување на „пикот“ односно високиот број на заболени еве како би звучело едноставното решение:

Решението е многу едноставно: од Понеделник сабајле до Петок попладне, идеш на работа, маркет, улица… држиш дистанца од СЕКОЈ и носиш МАСКА!Петок, Сабота и Недела – целосен карантин со војска и полиција на улица!Доволни се 10 до 30 дена со оваа мерка.

Continue Reading

Истражување

Истражување: Секој оној кој прележал корона „остарел“ за 10 години

Published

on

Луѓето кои се опоравуваат од ефектите на коронавирусот можат да претрпат сериозно оштетување на функциите на мозокот, а во најлоши случаи може да се појави штета што е еднаква на нагло стареење на мозокот за десет години, предупредија во средата истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон.

Студијата сè уште не поминала на рецензија, а била направена врз 84.285 опоравени од ковид 19, пренесува канадски Глобалњуз.

Истражувачкиот тим е предводен од Адам Хемпшир, кој рече дека во некои потешки случаи, ковид 19 предизвикува сериозни когнитивни дефицити во текот на неколку месеци.

Continue Reading

Истражување

Германија оди во карантин: Смее да се излегува од дома само со членовите од семејството

Published

on

Германските сојузни и покраински влади денеска се согласија за делумно „затворање”, така што баровите и рестораните ќе бидат затворени од 2-ри до 30 ноември, пренесуваат странските агенции.

Врз основа на делумното „затворање”, продавниците ќе можат да останат отворени доколку ја почитуваат мерката за физичка дистанца, дозволувајќи простор од 10 квадратни метри по лице.

Претходно, германскиот весник „Билд” објави дека германската канцеларка Ангела Меркел и премиерите на федералните покраини договориле нови мерки во борбата против коронавирусот но дека сè уште не биле официјално објавени.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: