Connect with us

Истражување

Тик Ток будалијата пуштена на најјако: ”Бабо стани починал Зоран Заев”

Published

on

Време е институциите да превзмет нешто против оваа социјална мрежа. Нема ден да не сме сведоци како младината станува од глупава по глупава… малолетни деца посакуваат туѓа смртт се исмеваат со болни, гладни, пцовки на етнича и верска основа, девојки со девојки како се бакнуваат и што уште не друго. За тие што не се информирани во Македонија е поткрената петиција за укинување на оваа социјална мрежа.

Ова девојче пробува да направи невкусна шега со нејзината баба додека спие, таа ја буди со зборовите ”Стани бабо умрел Зоран Заев” коментарите ќе ги оставиме на институциите и на пошироката јавност !!!

Continue Reading

Истражување

Истражување: Секој оној кој прележал корона „остарел“ за 10 години

Published

on

Луѓето кои се опоравуваат од ефектите на коронавирусот можат да претрпат сериозно оштетување на функциите на мозокот, а во најлоши случаи може да се појави штета што е еднаква на нагло стареење на мозокот за десет години, предупредија во средата истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон.

Студијата сè уште не поминала на рецензија, а била направена врз 84.285 опоравени од ковид 19, пренесува канадски Глобалњуз.

Истражувачкиот тим е предводен од Адам Хемпшир, кој рече дека во некои потешки случаи, ковид 19 предизвикува сериозни когнитивни дефицити во текот на неколку месеци.

Continue Reading

Истражување

Германија оди во карантин: Смее да се излегува од дома само со членовите од семејството

Published

on

Германските сојузни и покраински влади денеска се согласија за делумно „затворање”, така што баровите и рестораните ќе бидат затворени од 2-ри до 30 ноември, пренесуваат странските агенции.

Врз основа на делумното „затворање”, продавниците ќе можат да останат отворени доколку ја почитуваат мерката за физичка дистанца, дозволувајќи простор од 10 квадратни метри по лице.

Претходно, германскиот весник „Билд” објави дека германската канцеларка Ангела Меркел и премиерите на федералните покраини договориле нови мерки во борбата против коронавирусот но дека сè уште не биле официјално објавени.

Continue Reading

Истражување

Блогер запали кола од 160 000 евра: Како да бидеш идиот со многу пари и малку памет

Published

on

Блогер запали кола од 160 000 евра: Како да бидеш идиот со многу пари и малку памет еве ви ги чекорите како :

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: