Connect with us

Забава

Дарко Влогс од САД: Му благодарам на Никола Груевски што успеа да ме избрка од Македонија

Published

on

Важи за еден од најследените и најкоментирани македонски блогери на Инстаграм. Јавноста го знае како Дарко Влогс, а неговото вистинско име е Дарко Јефремов.

За оние кои не знаат, Дарко Јефремов е Македонец кој живее и работи во Америка. Јавноста кај нас го запозна пред неколку години кога тој почна да постира интересни сатирични видеа, на кои правеше пародија од популарната емисија “Ќе ми пу кне душата”, со Сергеј Варошлија.

Целото интервју прочитајте го на Галама

Continue Reading

Забава

Ритко од Битола ќе ви објасни како да имате топло „парно“ во колата – „Сите ми љубоморат дека имам парно“

Published

on

Тотален лудак е дечково Ритко познатиот јутјубер секогаш со нова лудорија овој пат на југото му стави ќумбе па така се возеше низ Битола. Дефинитивно ова не го гледате секој ден :

Continue Reading

Забава

К-15: Интервју со Зоран

Published

on

Денес со крупни чекори чекориме кон евро-аталантските интеграции и на прагот сме да станеме дел од големото европско семејство каде што и припаѓаме“ – Тошо Малерот, 2003 година

Continue Reading

Забава

Позитива: Медицински сестри се веселат додека се оперира пациент

Published

on

Медицинскиот персонал во една болница направиле се што можеле за да му ги олеснат маките на еден пациент, пеејќи му на уво, медициснките сестри дури и заиграле со намера на пациентот да му го одвлечат вниманието од непријатниот звук на инструментите.

Во овој случај, станува збор за спинална анестезија, но пациентот е свесен и може да зборува. Докторите на снимката која станала хит на социјалните мрежи се посветени на операцијата, додека сестрите го анимираат пациентот кој неколку пати се насмеал, па дури и запеал со нив: „ а на моето јадно срце овенала ружа“.

Извор: Скопје24

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: