Connect with us

Забава

Мурињо:„Тешко ќе биде во Македонија“ – а ние што сме цел живот тука ?

Published

on

„Ништо не знам за Шкендија, но знам дека ќе биде тешко во Македонија. Се игра еден натпревар што претставува дополнителен ризик. Кога има реванш секогаш може да ги исправите грешките“, рекол португалскиот стратег.

Жозе Мурињо по мечот со локомотив рекол дека очекува тешко гостување во Македонија. Тотенхем претходно ќе мора да игра со Саутемптон во премиер Лигата и Лејтон во Лига купот.
Но коментарите на интернет се дефинитивно врвот:

Тешко, за нас е секојдневие

Кога ќе види со кој си има работа, ќе сака побрзо да си замине од тука како пола младина

Еден ден си овде и одма ти е тешко а ние што сме цел живот што да кажеме ?

Тешко не е во Македонија, тешко е горе на малтер со количка во Германија

Continue Reading

Забава

Е вакво нешто не сме прочитале до сега

Published

on

Секој со своите проблеми .. Вакво нешто не сме прочитале до сега ..

Continue Reading

Забава

Трамп „заигра“ на „Ај да беше стрела песнава“

Published

on

Интересна монтажа која дефинитивно ќе ви го направи денот, во ек на изборите во Америка, Македонските твитерџии мора да ги следат сите актуелности низ целиот свет. Интересна монтажа која заслужува ретвит:

Continue Reading

Забава

Премиерот со нов гаф: “Вирусот е лебдечки, при движење го креваме”

Published

on

– Гледате дека бројките се зголемени. Дебатата и дискусијата е отсјај на слободата и јас ја разбирам, но на крајот сепак најголема тежина има експертската дебата и одлуки. Вирусот е лебдечки, стои на површината, при движење го креваме.

Сите мерки што се предложени и чекаат законска промена и мерките што се предлагаат дополнително, не се ништо поразлични од мерките што ги предлага светот.

Прашањето е до каде оценуваат експертите дека импактот од нив ќе овозможи да живее економијата, истакна Заев, одговарајќи на новинарски прашања по Меѓународната научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)”.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: