Connect with us

Трета Смена

МНОГУ МАЖИ ФАНТАЗИРААТ ЗА НИВ: Што прават стјуардесите кога никој не ги гледа?

Published

on

На Инстаграм се“ – можеби би бил најсоодветниот одговор…

Многумина од нив на социјалната мрежа покажуваат како изгледа животот на некој кој поголемиот дел од својот ден го минува во авион, на аеродром и во друштво на пилоти и патници…

За да се забавуваат се сликаат во разни пози и дополнително ја распалуваат фантазијата на мажите, бидејќи стјуардесите се меѓу најпожелните жени кај многу мажи.

Continue Reading

Трета Смена

Aлбанската манекенка Кејвина – Трета смена

Published

on

Познатата албанска манекенка, Кејвина Ктела е позната по својот провокативен изглед, додека преку социјалните мрежи споделува фотографии од нејзиниот секојдневен и професионален живот.

Кевина овој пат преку фотографија ги покажа карактеристиките на лицето на кое користеше лесна шминка, каде што рече дека во нејзините очи можеме да ги  видиме нејзините соништа.

Continue Reading

Трета Смена

Најубавите азербејџанки војуваат на прва борбена линија

Published

on

Азербејџанските убавици од шоу-бизнисот облекоа воени униформи и најавија дека се подготвени да ги ризикуваат своите животи и да заминат на фронтот во Карабах.

Актерката Парвин Абијева во интервју за Спутник призна дека неколку пати била на фронтот од почетокот на конфликтот во Нагорно Карабах. Таа одлучи да ги поддржи азербејџанските војници заедно со нејзините колешки.

„Никогаш не се плашев да ризикувам. Имам 30 години и секоја година сонував дека ќе ни се вратат нашите земји. Конечно, мојот сон се остварува. Доколку е потребно, подготвена сум да одам на фронтот и да им дадам помош на нашите војници, рече Абијева.

View this post on Instagram

🇦🇿🙏🏻 Allah qorusun esgerlerimizi!

A post shared by MiNA (@minahuseyn_official) on

Рази Алиева, која има титула „Мис на Азербејџан-2017“, изјави дека сака само по една работа секој ден, а тоа е крај на конфликтот околу Нагорно Карабах. Никогаш не била на линијата на фронтот, но доколку е потребно, подготвена е да замине. Моделот секојдневно се моли за здравјето на азербејџанските војници и чека победа.

Пејачката Мина Хусеин веќе неколку пати учествувала во акцијата „Помогнете им на војниците“.

Подготвена сум да го ризикувам својот живот за земјата. Многупати сум била на фронтот, затоа не чувствувам страв. Не знам како да пукам, но можам да им пружам медицинска помош на нашите војници. Секој од нас се моли за победа. Во исто време, доживуваме радост и тага за смртта на нашите војници. „За жал, нема војна без загуби“, рече Хусеин.

Пејачката Ѓунај Ибрахимили смета дека изведувачите се должни морално да ги поддржуваат азербејџанските војници. За ова, според неа, потребно е да се објават повеќе патриотски проекти, композиции, клипови кои би ја охрабриле армијата.

Борбите во Карабах започнаа на 27 септември. Баку и Ереван се обвинуваат едни со други за избувнувањето на конфликтот. Во Ерменија е прогласена воена состојба и општа мобилизација. Во Азербејџан е воведен полициски час и делумна мобилизација.

Continue Reading

Трета Смена

Сара ја напуштила полицијата – ЕВЕ ШТО ЈА ИНСПИРИРАЛО (ФОТО)

Published

on

Пред неколку дена вниманието на германските медиуми го привлече на поранешната полицајка која изјави дека дење работела во полиција, а ноќе како проститутка.

Таа раскажала дека оваа нејзина промена била инспирирана од сексуалните работнички што ги запознала за време на нејзиното работење како полицајка. Сара Келер, од Дујсбург, откри дека за прв пат на еротска забава била во 2011 година заедно со нејзина пријателка.

Се чувствував добро во полицијата, таа е добра работа, но чувствував дека нешто ме мачи. Сакав да направам и други работи што ми причинуваа задоволство, како што се сексуалните игри. Уживам кога им командувам на мажите, рече Сара.

Но како што се дознава Сара била протерана од полицијата, откако во јавноста излегоа некои фотографии со сексуална содржина, во групата полицајци во апликацијата „Whats App“.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: