Connect with us

Инфо +

Толку им беше: Поставените табли не преживеа ни една ноќ – Видео

Published

on

Вчера поставените табли пред седум споменици на мостот „Око“, кои „појаснуваат“ дека се работи за личности од „античката хеленска историја и цивилизација“, не издржаа ниту една вечер. Непознати сторители, во текот на ноќта, ги исшкртале и прекриле со спреј. Истата судбина ја снашло и таблата на споменикот на Филип II на плоштадот „Магнолија“ во Битола.

Continue Reading

Инфо +

Некој навистина си поигрува со знаците

Published

on

Некои се стари слики некои нови кои одлично се поклопуваат со целата приказна колку неодоговорно се поставуваат знаци ова тема врти неколку дена на социјалните мрежи .

Continue Reading

Инфо +

Емотивна порака по повод роденденот на синот: Ѓоковиќ му се заблагодари на својот најмил

Published

on

Легендата НоваК Ѓоковиќ објави роденденска честитка по повод роденденот на својот син. Неговиот Стефан кој е инаку негова најголема поддршка со татко му на трибините наполни шест години.

„Среќен роденден хероју татин. Ти благодарам што нѝ даваш безгранична љубов и што нè потсетуваш дека секој ден треба да работиме на себе и да бидеме подобри луѓе и родители. Те сакаме“, напишал Ѓоковиќ, а на фоторафијата ја означил и неговата сопруга, Јелена Ѓоковиќ

Овен Стефан тие ја имаат и ќерката Тара

Continue Reading

Инфо +

Младите доктори ги соблекоа своите алишта барајќи повисоки плати и поголема одговорност од жителите на овој град

Published

on

Младите доктори во Барселона се соблекоа голи на улиците барајќи повисоки плати, повеќе одмор и поголема одговорност од властите, но и жителите на овој град.

Ваквите чекори доаѓаат по огромниот број на заразени лица и тешкотиите да се соочат со пандемијата. Тие посочуваат дека ваквиот потег го симболизира недостатокот на заштита и сигурност кој тие го чувствуваат додека се во болниците.  

Голем дел од учесниците во протестот посочија дека биле принудени да ја прекинат специјализацијата или да преминат од еден оддел на друг соочувајќи се со одговорности за кои не се подготвени. Нивниот апел доаѓа по наглото зголемување на бројките на заразени лица во Барселона, но и во останатите делови од Каталонија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: