Connect with us

Трета Смена

Запознајте ја Алена Глукова, најубавата стјуардеса

Published

on


Запознајте ја Алена Глукова, најубавата стјуардеса во Русија
Алена има победено на повеќе натпревари за убавина, а според тоа како изгледа сосема е оправдана победата.

Continue Reading

Забава

Рецепт за успешно заведување: Нешто црвено, секси глас, вистински датум и поглед

Published

on

Носете црвено

Го знаете тој познат израз paint the town red? Истражувачите од Универзитетот во Рочестер откриле дека жените кои носат црвена долна облека повеќе ги привлекуваат мажите. И тоа не е сè, жените кои носат кратки црвени фустани се исто така многу попривлечни за машкото око.

Значи, знаете што да направите, но останува прашањето – долна облека или фустан? Наша препорака: Носете црвена долна облека за вашето момче, а доколку сакате да фатите ново момче, задолжително излезете во град во црвен фустан.

Гледајте го директно во очи

Звучи како клише, но истражувањата покажуваат дека мажите ги привлекуваат жени кои знаат да изгледаат интензивно. За време на истражувањето во Велика Британија, од мажите било побарано да ја оценат привлечноста на жените од начинот на кој ги гледаат. Резултатите покажаа дека најдобри се насмеани девојки со продорен, но истовремено и суптилен поглед.

Следниот пат во кафуле, не глумете недостижни, туку упатете му на момчето на кое ви се допаѓа само поглед, туку и насмевката. Верувајте ни, наскоро покрај пијалокот ќе го имате и неговиот телефонски број во ваша рака.

Одредете датум

Го знаете оној ден од месецот кога се чувствувате многу секси и женствено? Тоа е тој славен „четиринаесетти ден“. Се прашувате за што зборуваме? Жените се најпривлечни за време на периодот на овулација.

Истражувањето на Универзитетот во Виена покажа дека жената тогаш произведува супстанца наречена копулин. Токму овој хормон одговара на нивото на машки тестостерон, поради што, драги девојки, токму тогаш сте неодоливи за спротивниот пол. Затоа, календарите во рака и пресметајте кога ви е среќен ден.

Зборувајте со својот секси гласСодржината продолжува после огласот

Истражувањето од универзитетот во Њу Јорк покажа дека жените со повисок и помазен глас се многу привлечни за мажите. Веројатно затоа што им се допаѓа како ќе звучи за време на оргазмот.

Па „облечете“ го вашиот секси глас што ќе го соори од нозе дури и во површен разговор.

Continue Reading

Трета Смена

Гавазова се спореди со Ники Минаж – “Ники или јас?

Published

on

Имено фотографијата е од стајлинг во 2018 година, а на неа Гавазова напраби споредба со Ники Минаж, двете имаат слична бела маица а над неа корсет со ластици кај градите.

Гавазова ја објави фотографијата па напиша „Ники или јас“. Погледнете и самите па одлучете која повеќе ви се допаѓа.

Шило Магазин

Continue Reading

Трета Смена

Кои мажи ги користат услугите на проститутките ?

Published

on

Проституцијата се смета за најстариот занает на светот, кој денес е легализиран во некои земји, а иако е незаконски во поголемиот дел од светот сепак  преживеал со векови.

Иако е многу неблагодарно да се генерализираат работите, едно од поинтересните прашања е каков тип на мажи плаќаат за овие услуги.

Шведскиот психолог Шарлот Деоган и нејзините колеги го истражувале ова прашање, а потоа објавиле труд  со наслов „Архиви на сексуално однесување“.

Користеле податоци од примерок од повеќе од 6.000 мажи од Шведска, на возраст од 16 до 84 години. Клучното прашање во овој проект било: „Дали некогаш сте платиле или сте дале друга компензација за секс?“.

Проучувале и други варијабли во сексуалниот живот на испитаниците. Од испитаниците особено било побарано да го оценат нивото на сексуално задоволство во нивните животи.

Оние што изјавиле дека не се задоволни, добиле можност да ги кажат своите причини. Од недостаток на редовен сексуален партнер, недоволен број на сексуални партнери се до неможноста да имаат секс со нивниот партнер како што сакаат – во квантитет, мерка, квалитет или начин.

Потоа и други релевантни прашања се однесувале на сексуалните активности на учесниците на Интернет. Ова вклучувало пребарување на сексуален партнер преку Интернет и гледање порнографија.

Конечно, Деоган и нејзините колеги проучувале и разни демографски карактеристики, како што се возраста, степенот на образование и приходите.

Секој десетти маж плаќал за секс

Околу 10 проценти од испитаниците изјавиле дека платиле за секс во одреден момент од нивниот живот.

Откриле дека постарите мажи имаат поголема веројатност да плаќаат за секс отколку нивните помлади сонародници. Сепак, не е јасно зошто е тоа така. Можеби затоа што постарите мажи имаат подобри финансиски услови да плаќаат за секс.

Може да има и други причини зошто клиентите се постарите мажи. Нема сомнение дека помладите мажи имаат поголема веројатност да привлечат сексуални партнери отколку постарите мажи. Помладите мажи, дури и ако имаат расположлив приход, може да бидат почувствителни на предрасудите што ги опкружуваат плаќањето за секс.

Не се пронајдени значителни разлики во приходите или образованието помеѓу мажите кои плаќале за секс и оние кои не плаќале. Со други зборови, мажите не ангажираат проститутки само кога имаат расположлив приход.

Оние кои пријавиле незадоволство од нивниот сексуален живот и кои барале или запознале сексуални партнери преку Интернет, имале пет пати поголема веројатност да платат и за секс отколку другите мажи во примерокот.

Исто така, оние кои често гледале порнографија имале три пати поголема веројатност да платат за секс.

Овие три варијабли на сексуалниот живот (незадоволство, дружење преку Интернет и употреба на порнографија) веројатно се последици од високиот сексуален нагон.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: