Connect with us

Забава

Прекрасна креативност:Наставничка од Струмица направи возен парк во училницата и ги испочитува ковид мерките

Published

on

Наставничка од Струмица на креативен начин ги едуцира децата од нејзиното одделение како да држат дистанца и да ги почитуваат пропишаните протоколи. Целата училница на второ 1 во училиштето Никола Вапцаров претставува возен парк, а на секое столче на кое седат децата симболично има паркирано по едно возило. Додека трае наставата, секое дете седи во своето возило и го држи потребното растојание. Во реализацијата на оваа идеја одделенскиот наставник Билјана Гунова помош добила и неколку родители кои заедно со неа работеле цел викенд на подготовката на возилата.

Continue Reading

Забава

Ритко од Битола ќе ви објасни како да имате топло „парно“ во колата – „Сите ми љубоморат дека имам парно“

Published

on

Тотален лудак е дечково Ритко познатиот јутјубер секогаш со нова лудорија овој пат на југото му стави ќумбе па така се возеше низ Битола. Дефинитивно ова не го гледате секој ден :

Continue Reading

Забава

К-15: Интервју со Зоран

Published

on

Денес со крупни чекори чекориме кон евро-аталантските интеграции и на прагот сме да станеме дел од големото европско семејство каде што и припаѓаме“ – Тошо Малерот, 2003 година

Continue Reading

Забава

Позитива: Медицински сестри се веселат додека се оперира пациент

Published

on

Медицинскиот персонал во една болница направиле се што можеле за да му ги олеснат маките на еден пациент, пеејќи му на уво, медициснките сестри дури и заиграле со намера на пациентот да му го одвлечат вниманието од непријатниот звук на инструментите.

Во овој случај, станува збор за спинална анестезија, но пациентот е свесен и може да зборува. Докторите на снимката која станала хит на социјалните мрежи се посветени на операцијата, додека сестрите го анимираат пациентот кој неколку пати се насмеал, па дури и запеал со нив: „ а на моето јадно срце овенала ружа“.

Извор: Скопје24

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: