Connect with us

Забава

“Еве како изгледа еден владин ден низ соопштенија“

Published

on

Од како вчера се промени одлуката за отварање на границте во текот на ноќта а беше најавувано цела недела дека ќе има отворени границите кон соседите искочија многу реакција и смешни статуси во врска со соопштенијата на владата па еве еден владин ден низ соопштенија :

Соопштенија на владата за отварање на границите

13 часот – се отвораат границите
14 и 30 – се граничат отворите
14 и 45 – грешка, празник е, се отвараат границите само со негативен СИДА тест
15 и 10 – лол, грешка, мава жолтата, не СИДА туку ПЦР тест
18 – њњњ.ѕоутубе.цом search владо ѓорѓиев малена сава центар
19 и 30 – поради епидемиолошката состојба само досега мртвите од Ковид ќе можда да патуваат без ПЦР тест, другите со негативен тест на интелигенција
22 – се отвара границата со Мозамбик без ПЦР тест
23 – ПЦР тест за сегде, затворени се границите и на патарина ПЦР тест

– Пак ќе има тест на граница…- УПМ, немам учено…


Забава

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ОД СРПСКА КАФЕАНА: Мајка дошла по синот, па настанал карамбол (Видео)

Published

on

Видеото е од селска кафеана во Србија, а во него се гледа мајка која оди по синот и го тера да си оди дома иако тој не сака. Видеото е снимено во едно место во централна Србија, но не е познато од кога точно датира.

– Ajde izlazi da idemo kući. Vidi koliki si ludak – besno je vikala majka.

– Idi kući, neću da idem s tobom! Neću da idem, nema šanse – ponavljao je sin.

@urosvasiljevic5♬ original sound – Uros Vasiljevic

Разговорот е непријатен и никако пример за однос меѓу родител и дете, па дури иако тоа е всушност возрасен маж на околу 40 или 50 години. Во еден момент, откако синот не попушта, нервозната мајка бара помош и од келнерот кој и вели: – Муштерија ми е, не можам јас да го влечам.

Впрочем, погледнете и се ќе ви биде јасно, овде секој коментар дефинитивно е одвишен.

Continue Reading

Забава

Битолчанец ќе стане јак богаташ! (ВИДЕО)

Published

on

Шугар деди 2021 loading…… 🙂

Видео вест:

Continue Reading

Забава

Ако ја најдовте дома КЕСАТА СО КЕСИ обезбедени сте, па не сме Рокфелер, 1 кеса – 7.5кг јаболка (Твитер)

Published

on

Твитер досетки на тема кеси 🙂

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк