Connect with us

Забава

„Стефан доби понуда од 50% попуст во скопска кафана и пејачка гратис, но има еден услов“

Published

on

За да биде поинтересна цела ситуација Стефан човекот кој веќе 3 дена збори цел интернет за фамозното „швалерисување по фб“ сега доби понуда од ресторан. Газдата на ресторанот Боними во Скопје му понуди 50% попуст и гратис шампањ но со еден услов, да го зачува бракот. Во коментарите ќе ја прочитате и Сања Гроздановска – Сани пејачката која е чест гостин во Боними па така и она се понуди да има гратис музика но само ако се придружи Фросе. Ова е понуда која е реално за размислување:

Continue Reading

Забава

Е вакво нешто не сме прочитале до сега

Published

on

Секој со своите проблеми .. Вакво нешто не сме прочитале до сега ..

Continue Reading

Забава

Трамп „заигра“ на „Ај да беше стрела песнава“

Published

on

Интересна монтажа која дефинитивно ќе ви го направи денот, во ек на изборите во Америка, Македонските твитерџии мора да ги следат сите актуелности низ целиот свет. Интересна монтажа која заслужува ретвит:

Continue Reading

Забава

Премиерот со нов гаф: “Вирусот е лебдечки, при движење го креваме”

Published

on

– Гледате дека бројките се зголемени. Дебатата и дискусијата е отсјај на слободата и јас ја разбирам, но на крајот сепак најголема тежина има експертската дебата и одлуки. Вирусот е лебдечки, стои на површината, при движење го креваме.

Сите мерки што се предложени и чекаат законска промена и мерките што се предлагаат дополнително, не се ништо поразлични од мерките што ги предлага светот.

Прашањето е до каде оценуваат експертите дека импактот од нив ќе овозможи да живее економијата, истакна Заев, одговарајќи на новинарски прашања по Меѓународната научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)”.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: