Connect with us

Хуманост

Ова детенце продава смоки само за да и помогне на мама дома

Published

on

Едно најпрекрасно дете со сини очиња, другар на нашите деца кои секојдневно ги шетаме во Градски парк Скопје, продава смоки, тефтерчиња, чоколатца…
Ве молам не го одминувајте, најсмејте му се и купете нешто за 15-20 ден, тоа е единствен негов начин за да се прехрани.
Со мајка му живеат сами во многу многу лоши услови, Ве молам да му помогнеме 🙏🏻
Верувајте ми дека ќе го засакате од прва, нема да ви се верува колку воспитано дете е со најчиста душа што за жал е реткост во овој лажен свет.
(Ликот намерно го сокрив бидејќи сепак е малолетен, но секогаш е таму, во првиот дел кај кафињата)
Ве молам споделете и не го одминувајте, купете смоки за 15ден. 

Continue Reading

Хуманост

Прекрасно дело: Крушевчанка нуди сместување за болни од Ковид-19

Published

on

Почитувани сограѓани, ситуацијата во Крушево излегува од контрола и без да се обвинуваме, ширејќи само омраза, да си помогниме кој како и колку можи.

Јас го нудам моето апартманче,(кое нормално не се издава во вакви услови), за изолација или било каква потреба на семејство каде нема услови и за болниот и за останатите членови на семејството.

Доколку некој има потреба од посебна просторија нека ме контактира во секое време а тековните потреби за храна и останатото, ќе бидат моја грижа.

Билјана Проеска
Крушево

Continue Reading

Хуманост

Исчезна уште едно лице: Жена со деменција! Семејството моли за помош

Published

on

Скопјанка со деменција е изгубена, а семејството бара помош од граѓаните. Живее во скопската населба Бутел 1, но нее исклучено да се качила во градски автобус.

„Изгубена е жена на возраст од 80 години со деменција. Се одзива на името Веца. Кој може нека го сподели постов
Било каква информација е добредојдена.
тел. за контакт: 075 55 45 35
тел. за контакт: 075 332 590
Жената е од Бутел 1. Меѓутоа ја нема од сабајле и постои можност да се качи во автобус или такси и да отиде било каде. Пријавено е во полиција. Bо моментов и има луѓе што бараат низ Бутел, Чаир, Радишани.“

Continue Reading

Хуманост

“Овие две девојки немаат услови да ја поминат зимата, а зад себе имаат и братче од една година”

Published

on

Драги мои пријатели и Пријателки зимата полека си доаѓа вирусите напаѓаат а овие две девојки немаат услови да ја помимат зимата а зад себе имаат братче од една година кој нема ни пелени на себе користи сешто ќе се најде, ве замолувам сите хумани лица кој имаат стари обувки јакнички тренерки и слично за возраст од 8 и 9 години и облека за машко од 1 година да донираат на ова семејство живеат над бирото за вработување или додека не сте во можност контактирајте со мене во инбокс
Ајде да помогнеме!!!
Ве молам споделувајте на вашиот зид !!!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: