Connect with us

Трета Смена

Најубавите азербејџанки војуваат на прва борбена линија

Published

on

Азербејџанските убавици од шоу-бизнисот облекоа воени униформи и најавија дека се подготвени да ги ризикуваат своите животи и да заминат на фронтот во Карабах.

Актерката Парвин Абијева во интервју за Спутник призна дека неколку пати била на фронтот од почетокот на конфликтот во Нагорно Карабах. Таа одлучи да ги поддржи азербејџанските војници заедно со нејзините колешки.

„Никогаш не се плашев да ризикувам. Имам 30 години и секоја година сонував дека ќе ни се вратат нашите земји. Конечно, мојот сон се остварува. Доколку е потребно, подготвена сум да одам на фронтот и да им дадам помош на нашите војници, рече Абијева.

View this post on Instagram

🇦🇿🙏🏻 Allah qorusun esgerlerimizi!

A post shared by MiNA (@minahuseyn_official) on

Рази Алиева, која има титула „Мис на Азербејџан-2017“, изјави дека сака само по една работа секој ден, а тоа е крај на конфликтот околу Нагорно Карабах. Никогаш не била на линијата на фронтот, но доколку е потребно, подготвена е да замине. Моделот секојдневно се моли за здравјето на азербејџанските војници и чека победа.

Пејачката Мина Хусеин веќе неколку пати учествувала во акцијата „Помогнете им на војниците“.

Подготвена сум да го ризикувам својот живот за земјата. Многупати сум била на фронтот, затоа не чувствувам страв. Не знам како да пукам, но можам да им пружам медицинска помош на нашите војници. Секој од нас се моли за победа. Во исто време, доживуваме радост и тага за смртта на нашите војници. „За жал, нема војна без загуби“, рече Хусеин.

Пејачката Ѓунај Ибрахимили смета дека изведувачите се должни морално да ги поддржуваат азербејџанските војници. За ова, според неа, потребно е да се објават повеќе патриотски проекти, композиции, клипови кои би ја охрабриле армијата.

Борбите во Карабах започнаа на 27 септември. Баку и Ереван се обвинуваат едни со други за избувнувањето на конфликтот. Во Ерменија е прогласена воена состојба и општа мобилизација. Во Азербејџан е воведен полициски час и делумна мобилизација.

Continue Reading

Забава

Елена Велевска „пука“ од сексапил во секоја комбинација, но како изгледаше фолкерката на почетокот на кариерата? (ФОТО+ВИДЕО)

Published

on

Елена Велевска важи за една од најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк поп пејачки кај нас.

Што и да облече го носи со стил, па за неа  важи дека е една од дамите на домашната сцена која што секогаш внимава на својот изглед и имиџ. Променета во брендирани парчиња, секогаш со средена коса, шминка соодветна на приликата во која се наоѓа и со сетоа го привлекува вниманието на јавноста, која редовно ја информира за себе и својата кариера на социјалните мрежи, по што следуваат лавина на коментари, лајкови и споделувања.

Во последното телевизиско гостување Велевска се појави во фармерки кои се светски хит, фармерки кои можат да се видат на сите девојки кои ја диктираат модата,а она кое што е чудно е што Елена ретко може да се види во вакво издание.

Дека и овој пат го направила Вистинскиот избор говорат и големиот број на лајкови и коментари и дека во вакво „закопчано издание” од гради до глуждови, Велевска пука од сексапил по сите основи.

Но дали Елена отсегош изгледала вака, од првото појавување, првиот снимен видеоспот?

Можеби не токму исто, не вака како денес, иако е факт дека уште со нејзиното прво појавување постави некои стандарди кои дотогаш не беа видени.

Првата песна која Велевска ја снимила се вика “Сонувам”, но дури по објавувањето на “Пу,пу машала” го сврте вниманието кон себе и оттаму се’ започна. Првиот спот Елена го платила 1500 тогашни германски марки, а и денеска таа важи за една од оние кои најмногу вложуваат во сите сегменти на својата кариера, па и кога се видео записите во прашање. Досега Велевска има соработувано со најеминентните режисери кај нас, но и пошироко меѓу кои: Александар Ристовски-Принц, Чедо Поповски, Даниел Јовевски, Бане Поповиќ… а покрај нашите македонски, тука се уште и српскиот режисер Дејан Миличевиќ, како и соработката со еден од најдобрите во соседна Бугарија, Љуси.

Велевска не изгледа многу различно од првиото видео до сега, освен бојата на косата и имиџот, што е логично, зашто и модата со текот на времето се менуваше, а и самата таа, која и денес изгледа привлечно, пожелно, секси, атрактивна е и згодна  и покрај тоа што има родено три дечиња.

Еве мало потсетување како изгледаше Елена Велевска во првиот свој снимен видеоспот:

Continue Reading

Забава

Рецепт за успешно заведување: Нешто црвено, секси глас, вистински датум и поглед

Published

on

Носете црвено

Го знаете тој познат израз paint the town red? Истражувачите од Универзитетот во Рочестер откриле дека жените кои носат црвена долна облека повеќе ги привлекуваат мажите. И тоа не е сè, жените кои носат кратки црвени фустани се исто така многу попривлечни за машкото око.

Значи, знаете што да направите, но останува прашањето – долна облека или фустан? Наша препорака: Носете црвена долна облека за вашето момче, а доколку сакате да фатите ново момче, задолжително излезете во град во црвен фустан.

Гледајте го директно во очи

Звучи како клише, но истражувањата покажуваат дека мажите ги привлекуваат жени кои знаат да изгледаат интензивно. За време на истражувањето во Велика Британија, од мажите било побарано да ја оценат привлечноста на жените од начинот на кој ги гледаат. Резултатите покажаа дека најдобри се насмеани девојки со продорен, но истовремено и суптилен поглед.

Следниот пат во кафуле, не глумете недостижни, туку упатете му на момчето на кое ви се допаѓа само поглед, туку и насмевката. Верувајте ни, наскоро покрај пијалокот ќе го имате и неговиот телефонски број во ваша рака.

Одредете датум

Го знаете оној ден од месецот кога се чувствувате многу секси и женствено? Тоа е тој славен „четиринаесетти ден“. Се прашувате за што зборуваме? Жените се најпривлечни за време на периодот на овулација.

Истражувањето на Универзитетот во Виена покажа дека жената тогаш произведува супстанца наречена копулин. Токму овој хормон одговара на нивото на машки тестостерон, поради што, драги девојки, токму тогаш сте неодоливи за спротивниот пол. Затоа, календарите во рака и пресметајте кога ви е среќен ден.

Зборувајте со својот секси гласСодржината продолжува после огласот

Истражувањето од универзитетот во Њу Јорк покажа дека жените со повисок и помазен глас се многу привлечни за мажите. Веројатно затоа што им се допаѓа како ќе звучи за време на оргазмот.

Па „облечете“ го вашиот секси глас што ќе го соори од нозе дури и во површен разговор.

Continue Reading

Трета Смена

Гавазова се спореди со Ники Минаж – “Ники или јас?

Published

on

Имено фотографијата е од стајлинг во 2018 година, а на неа Гавазова напраби споредба со Ники Минаж, двете имаат слична бела маица а над неа корсет со ластици кај градите.

Гавазова ја објави фотографијата па напиша „Ники или јас“. Погледнете и самите па одлучете која повеќе ви се допаѓа.

Шило Магазин

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: