Connect with us

Забава

Балканец на својата сопруга Американка ѝ даде да испие ракија на „екс“: Нејзината реакција ги насмеа сите

Published

on

Србинот Владислав Милановиќ и Американката Меј се веќе извесно време во брак, а нивниот живот секојдневно го следат 100.000 луѓе на Јутјуб.

Едно од нивните најпопуларни видеа е она на кое Меј испробува традиционална балканска трпеза и ја оценува според вкусот. На трпезата се наоѓаат гибаница, ајвар, гурманска плескавица, ќебапи, грав, торти.

На Меј најмногу ѝ се допаднала „шопска“ салата, која ѝ ја „подметнал“ нејзиниот сопруг, бидејќи не е голема обожавателка на сирењето, а исто така била воодушевена и од вкусот на плескавицата. Ќебапите не ѝ се допаднале многу, па им дала осумка на скалата од еден до 10.

Continue Reading

Забава

Што да ѝ подарите според нејзиниот хороскопски знак?

Published

on

Се ближи 8.Март, а доколку немате идеја што да подарите еве неколку предлози.

Огнени знаци: Овен, Лав, Стрелец

Пред да тргнете да купувате подарок за огнените дами, добро слушајте за што зборуваат, што сакаат и планираат да купат, а потоа изненадете ги.

Добра идеја е да им уплатите некое патување или третман во спа центар. Накит нема да одбијат, но нека не биде претенциозен.

Романтична вечера во некој убав удобен ресторан. Исто така, можете сами да им направите вечера, сервирана со свеќи, добро вино и многу бакнежи…

Жените кои припаѓаат на огнените хоропски знаци наизглед се јаки и самостојни, но во суштина се кревки и нежни.

Земјени знаци: Бик, Девица, Јарец

Овие дами обожуваат слатки, но и добра храна. Тие се најголеми гурмани во хороскопот. Затоа, резервирајте вечера во нејзиниот омилен ресторан. Можете да земете и нешто слатко.

Можете и сами нешто да подготвите, но не претерувајте со романтична атмосфера, бидејќи тие не сакаат многу тоа.

Овие жени се деловни и можете да им подарите нешто поврзано со работата како, квалитетно пенкало, интересен календар или торба за компјутер.

Воздушни знаци: Близнаци, Вага, Водолија

Со овие жени морате внимателно, не смеете да претерувате.

Тие најмногу сакаат ситници како добра книга, нешто слатко, миризлива свеќа, марама или шал.

Исто така, можете да ја однесете на театар, во кино, на некоја изложба.

Водени знаци: Рак, Шкорпија, Риби

Овие жени сакаат изненадувања. Затоа не ги прашувајте што сакаат, едноставно изненадете ги!

Добро вино е одличен подарок за нив, а може и парче долна облека.

Можете да ја однесете на романтична вечера.

Continue Reading

Забава

Што треба да ставите за да привлечете голема сума на пари?

Published

on

Овој амајлија ќе привлече позитивна енергија во вашиот дом.

Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја апсорбира енергијата на местото каде што сме, па затоа под креветот, според правилата на фенг шуи, не треба да има ништо – освен еден исклучок.

Значи, генерално, просторот под креветот треба да биде отворен. Сепак, многу луѓе практикуваат да складираат работи што не ги користат под креветот, а според правилата на фенг шуи, тоа е голема грешка.

Ако сакате добар проток на енергија во домот, не чувајте ништо под креветот освен оваа ставка. Таа ставка е „кутија со богатство“.

Што е всушност „кутијата со богатство“ ?
Тоа е специфична алатка за фенг шуи за привлекување одредена желба. За почеток, треба да изберете кутија во која ќе ги чувате работите и најдобро би било да е дрвена, бидејќи дрвото претставува заснована енергија на раст, напредок и акција.

Кога станува збор за тоа што треба да го ставите во вашата кутија, прво мора да се запрашате: „Што ќе ме направи среќен?“

Изберете предмети за кои мислите дека ќе внесат позитивна енергија во вашиот живот и што ги сакате само вие. Овие нека бидат предмети што ќе ги претставуваат вашите животни желби и склоности.

Ако сакате повеќе пари, пополнете ја кутијата со банкноти, накит, дукати, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но не ставајте парички во неа.

Ако сакате љубов, пополнете ја кутијата со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

Continue Reading

Забава

„Дознав дека мојата сестра всушност ми е мајка“

Published

on

Корисничка на ТикТок сподели трауматично искуство кога открила дека нејзината постара сестра е всушност нејзината мајка.

Нов тренд на оваа платформата е тоа што се бара од корисниците да ги споделат најголемите лаги со кои се соочиле во својот живот.

Карол Лу ги шокирала корисниците кога открила дека на 16 години дознала дека нејзината мајка и татко се всушност нејзини баба и дедо.

На видеото, кое го гледале неколку милиони луѓе, Лу објаснува дека како дете нејзините родители постојано биле на работа, а ретко дома.

Поради тоа, за неа се грижеле нејзините постари браќа и сестри, особено нејзината најстара сестра која е 16 години постара од неа.

Една вечер ми се јави нејзиното поранешно момче и ми кажа дека ќе ми открие тајна што ќе ми го промени животот за 180 степени. Дури и додека тој самиот не го изговори тоа, имав претчувство што ќе каже – мојата постара сестра, ми е всушност мајка,  раскажува таа.

Лу објасни дека нејзиното семејство живеело во Полска во 90 -тите години на минатиот век, која тогаш била екстремно конзервативна држава, па нејзините баба и дедо ја криеле бременоста на нивната ќерка тинејџерка за да ја заштитат од осудите на општеството. Таа исто така раскажува како започнала да поврзува некои работи од своето детство што укажувале на тоа дека оваа приказна е вистинита.

Еднаш имавме медицински преглед на училиште, а мене ме носеше вистинска мајка, која тогаш за мене беше постара сестра. На моите документи го пишуваше моето име, презиме и под името на родителите беше нејзиното. Кога ја прашав зошто е тоа така, ми кажа дека веројатно имало некоја грешка, раскажа таа.

Карол планирала да скрие од семејството дека ја знае вистината затоа што сакала да види колку долго ќе ја лажат, но по само неколку недели им признала на својата сестра или мајка дека знае сè. Иако оваа тема, како што вели таа, е чувствителна за семејството, тие одлучиле да продолжат понатаму и да не дозволуваат тоа да влијае на нивната врска, пренесува UNILAD.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: